Курт Рассел


Kurt Russell
Дата народження:
17 березня 1951

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 2

Біографія

Актор, сценарист, продюсер

Курт Фогель Рассел народився у Спрінгфілді, штат Массачусетс. Його батько, Бінг Рассел, був характерним актором, якому довелося покинути багатообіцяючу бейсбольну кар'єру через травму. Коли Курту було чотири, родина переїхала до Каліфорнії. У Рассела є три рідні сестри.

Акторська кар'єра американця почалася дуже рано. У шість років він з'явився у серіалі "Sugarfoot". В 10 у нього була провідна роль у телесеріалі "Подорож Джеймі МакФітерза" і невелика поява в екранізації бродвейського мюзиклу "Це трапилося на всесвітній виставці", де Курт б'є Елвіса Преслі по нозі. Потім Рассел взяв участь у зйомках фільму Уолта Діснея "За мною, хлопці!" в 1965 році. Дісней сам вибрав молодого хлопця і став його наставником. В інтерв'ю Курт Рассел розповів про те, що Уолт Дісней вчив його структурі сценарію, різним точкам зору, як оцінювати свій персонаж і домогтися максимальної правдоподібності. Актор був дуже вдячний йому.

Наступні десять років Рассел був пов'язаний з Діснеєм контрактом. Він знявся ще в дев'яти картинах студії, завжди граючи героїв, близьких своєму віку. Варто назвати комедію "Комп'ютер у кросівках", фантастичний сімейний фільм "Зараз ви побачите його, зараз вас не стане" і "Найсильніша людина в світі".

Крім того, у Курта Рассела могла скластися хороша кар'єра в спорті, якби не травма. В одному з інтерв'ю він повідомив, що дуже любив бейсбол і вважав акторську кар'єру виключно джерелом заробітку. Тільки після 25-ти років Рассел став сприймати свою справу всерйоз.

У 1979 році на екрани виходить телевізійний проект "Елвіс" Джона Карпентера. Музично-біографічна драма розповідає про початок творчого шляху і славу Преслі, якого зіграв Курт Рассел. Отцю актора дісталася роль тата Елвіса, а його тодішній дружині, Сізон Хаблі, - роль Прісцилли Преслі. Фільм отримав високі рейтинги, а Рассел отримав номінацію на Еммі.

Серйозні ролі в кар'єрі Курта почалися у 80-их роках. Він зіграв продавця автомобілів, шахрая Руді Руссо в чорній комедії Роберта Земекіса "Старі автомобілі". У 1981 році Рассел стає культовим героєм після виходу популярного фантастичного бойовика "Втеча з Нью-Йорка" Джона Карпентера. Він продовжує зніматися в помітних проектах, намагаючись вибирати різні ролі. У біографічній драмі "Сілквуд" колегами актора стали Меріл Стріп і Шер. А роком пізніше, в 1984 році, Рассел взяв участь у зйомках комедії "Перезмінка", де головну роль виконала майбутня дружина Курта Голді Хоун. Потім американцеві дісталася головна роль в кримінальному трилері "Поганий сезон".

Фільми за участю Рассела продовжували мати касовий успіх в кінці 80-их початку 90-их років. Варто назвати кримінальну драму "П'яний світанок" з Мелом Гібсоном і Голді Хоун, бойовик Кончаловського і Магнолі "Танго і Кеш" про офіцерів поліції і тричі номінований на Оскар фільм про пожежників Рона Ховарда "Зворотна тяга". У 90-их Курт Рассел зіграв багато героїв екшнів, і, по можливості, сам виконував каскадерські трюки.

Після ролі у вестерні "Тумстоун", платня актора стала рости в геометричній прогресії. Він зіграв у фантастичному фільмі "Зоряні ворота", пригодницькому бойовику "Наказано знищити" зі Стівеном Сігелом. Обидва проекти були дуже успішні. Завдяки цьому, Курт Рассел зміг заробити близько $ 10 млн за участь у продовженні "Втечі з Нью-Йорка" - "Втеча з Лос-Анджелеса". У цьому фільмі він також виступив як продюсер і сценарист. Після цього американець знявся ще в двох стрічках до кінця 90-их років, але вони провалилися в прокаті. Рассел став вибірковим у ролях, і тепер міг дозволити собі брати участь тільки в тих проектах, які його цікавили.

Продовжуючи займатися кар'єрою в середині 2000-их, Курт Рассел почав більше часу приділяти сім'ї. Голді Хоун стала його дружиною у 1983 році, і актор допоміг виховати двох її дітей від попереднього шлюбу. Крім того, він ростив свого сина Бостона від Сізон Хаблі і у них з'явився хлопчик - Уайатт.

Рассел з'явився у фільмах "Ванільне небо", "Мрійник", "Доказ смерті" Квентіна Тарантіно та ін. У 2015 році американець взяв участь у зйомках трьох проектів: в останній частині франшизи "Форсаж 7", в трилері "Кістяний томагавк" і знову співпрацював із Тарантіно в "Мерзенній вісімці".Постери
Ім’я:
26 липня 2021
Ваш коментар