Вайнона Райдер


Персона - Вайнона Райдер
Like
Winona Ryder
Дата народження:
29 жовтня 1971

Рейтинг персони

9.4 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 7

Біографія

Американська актриса і продюсер. 

Двічі номінувалася на кінопремію "Оскар". Лауреат премії "Золотий глобус" 1994 року.

Народилася в окрузі Олмстед, штат Міннесота, США.  Батьки Вайнони, Сінтія і Майкл Хоровіц, — нащадки єврейських емігрантів з Росії і Румунії — займалися літературною діяльністю. Виросла в комуні хіпі на колишньому ранчо.

З 1983 року 12-річна Вайнона відвідувала акторські курси при "American Conservatory Theater" у Сан-Франциско. У тринадцять років невдало пробувалася на роль у фільмі "Квітка в пустелі", проте режисер Девід Зелцер помітив Вайнону і запропонував роль в наступній картині "Лукас" (1986). Псевдонім "Райдер" виник лише тому, що в той момент в кімнаті прокручувалася пластинка Мітча Райдера — улюбленого рок-співака її батька. 

Але лише після виходу фільму "Бітлджус" (1988) імідж сумної, хіпово- ірраціональної і не за віком інтелектуальної дівчинки  закріпився в пам'яті глядачів і режисерів. З тих пір Вайнона Райдер — одна з найбажаніших актрис. 

У 1992 році режисер Майкл Ептід передав Вайноні Райдер сценарій телевізійної стрічки "Дракула", який вона, у свою чергу, відправила Френсісу Форду Копполі. Внаслідок чого з'явилася картина "Дракула Брема Стокера" в якій Вайнона Райдер зіграла одну з кращих своїх ролей. 

Вона — одна з головних представниць так званого "покоління Х", проблеми, страхи і надії якого актриса з блиском втілила в свого роду поколіністичному кіноманіфесті "Реальність кусається" (1994). 

Також знялася в таких фільмах як "Осінь у Нью-Йорку", "Едвард руки-ножиці", "Чужий-4" іта інших. 

6 жовтня 2000 року Райдер отримала зірку на Алеї слави в Голлівуді.


ПостериІм’я:
05 червня 2020
Ваш коментар