Селін Саллетт


Céline Sallette

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Селін Саллетт - французька актриса і сценаристка. З'явилася на світ 25 квітня 1980 року в Бордо (Франція). У 2006 році отримала диплом у Національній консерваторії «CNSAD» в Парижі («Conservatoire national supérieur d'art dramatique de Paris»). Також вона вчилася в Університеті Бордо-Монтень, де брала уроки у Жоржа Біго. Перед тим, як вступити до Консерваторії вона грала на сцені театру «Petit Théâtre de Pain», де грала в диптиху по шекспірівським п'єсами «Отелло» і «Сон в літню ніч» у 1999 році. У 2002 році Селін також прослухала курс під керівництвом французького режисера і сценариста Аріани Мнушкіної, засновниці «Театру дю Солей».

Ще навчаючись в Консерваторії, Саллетт виконала свою першу роль в кіно - у фільмі Філіпа Гарреля «Постійні коханці», що вийшов на екрани в 2004 році. Її партнерами по зйомках стали Луї Гаррель, Клотільда Есме, Жюльєн Лукас і багато інших акторів. А через рік Селін з'явилася на екрані разом з Кірстен Данст і Джейсоном Шварцманом в біографічному фільмі Софії Копполи «Марія-Антуанетта». У 2006 році Селін отримала головну роль в кримінальній драмі «Вбивці» режисера Патріка Гранперре, з яким також випробувала свої здібності в якості співавтора сценарію. Її напарницею по ролі стала актриса Анда Коджа.

Наприкінці першого десятиліття 2000-х актрису також можна було побачити в мелодраматичному серіалі «Новели Гі Де Мопассана», кримінальному трилері «Кімната смерті» Альфреда Лота, телевізійному фільмі Жака Вебера «Фігаро», детективі Паскаля Боніцера «Велике алібі», телевізійній драмі «Школа влади» Рауля Пека і комедійній стрічці Еммануеля Салінжера «Велике життя».

На початку 2010-х років Селін очікував справжній сплеск творчої кар'єри, кілька років поспіль щорічно на екрани виходило по кілька фільмів з її участю: у 2010 - фантастична драма «Потойбічні» режисера Клінта Іствуда, фільм Бертрана Бонелло «Дім терпимості» і стрічка Жана Тедді Філіпа «Секрет», в 2011 - трилер «Перед світанком» Рафаеля Жакуло, драма Філіпа Гарреля з Монікою Белуччі та Луї Гаррелем в головних ролях «Те літо пристрасті» і драматичний трилер Крістофа Ружжо «У сум'ятті». У 2012 році актриса порадувала своїх шанувальників ролями в картинах «Ici-bas» Жана-П'єра Дені (в якому виконала роль головної героїні), «Іржа і кістка» режисера Жака Одіара, фільмі Коста Гавраса «Капітал» та фантастичному серіалі «На поклик скорботи». За роль у картині «Будинок терпимості» у 2012 році Селін була номінована на премію «Сезар» у категорії «Краща жіноча роль другого плану».

У наступному році Саллетт розпочала співпрацю з режисером і актрисою Валерією Бруні-Тедескі, з якою вона неодноразово перетиналася на зйомках, так незабаром вона з'явилася в одній з ролей в її картині «Замок в Італії», яка вийшла на екрани в 2013 році. У 2014 році Селін постала перед глядачами в образі головної героїні нового фільму Тоні Гатліфа «Джеронімо», а також поповнила список своїх головних ролей завдяки фільму «Французький транзит» Седріка Жіменеса і драмі «Дике життя» Седріка Кана. Паралельно вона знялася в декількох короткометражних стрічках, серед яких «Жінка з Ріо» (2013) і «Mademoiselle» (2014).

В даний час Саллетт продовжує активно зніматися, з її участю до виходу на екрани готуються фільми «Припинення вогню» Еммануеля Курколя, «Les rois du monde» Лорена Лафарга, «Tsunami» Жака Дешама та кількох інших, в яких вона заявлена як виконавиця головних ролей. Також Селін продовжує грати в театрі, нещодавно відбулася прем'єра вистави «Molly Bloom, la chair qui dit oui» за мотивами роману Джеймса Джойса "Улісс", де вона зіграла як актриса, а також виступила в якості співавтора театральної адаптації.Постери
Ім’я:
25 липня 2021
Ваш коментар