Джуліан Шнабель


Julian Schnabel
Дата народження:
26 жовтня 1951

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

 Американський кінорежисер і художник.

Джуліан Шнабель народився 26 жовтня 1951 нью-йоркському районі Бруклін, в єврейській родині Ести Грінберг і Джека Шнабеля.

В початку 1979 у Шнабеля відбулася перша персональна виставка в галереї Мері Бун в Нью Йорку. У цьому ж році він показує кілька своїх «тарілкових» картин (в які були вмонтовані осколки порцеляни). Картини Шнабеля 1980-х років, в основному дуже великі, були зроблені наспіх і відрізнялися великою кількістю матеріалів і стилів. В якості полотна художник часто використовував лінолеум, оксамит, звірині шкури. З картин виступали різні предмети. Наприклад, оленячі роги, як на картині «Передісторія: Слава, Честь, Привілей, Надія», 1981 року народження. Шнабель створював схожі на колажі, з цитатами зі старих майстрів, часом ребячливость картини. Наступні кілька років він часто подорожує по Європі, де вражений роботами Гауді, Сая Твомблі і Йозефа Бойса. Він бере участь у Венеціанському бієнале в 1980 і до середини 1980-х стає помітною фігурою серед неоекспресіоніста. Живе в Нью-Йорку з нареченою Мей Андерсен і їхнім сином.

Джуліан Шнабель поставив п'ять фільмів, два з яких - за власними сценаріями. Його кінодебют Баскія (1996) розповідає про американського художника Жан-Мішеля Баскія, близького друга Енді Уорхола. Прототипом одного з героїв цієї картини - Альберта Мило / Albert Milo у виконанні Гарі Олдмена є сам Джуліан Шнабель. Роль Енді Уорхола в цьому фільмі виконав Девід Боуї. Друга картина «Поки не наступить ніч» (2000) представляє собою адаптацію мемуарів кубинського поета Рейнальдо Аренаса, який втік зі своєї батьківщини після приходу до влади Фіделя Кастро. «Скафандр і метелик» (2007) оповідає про Жана-Домініці Бобі, редактор журналу ELLE, який у віці 43 років був прикутий до ліжка. За цей фільм, заснований на автобіографії Бобі, Шнабель отримав нагороду за кращу режисуру на 60-му Каннському кінофестивалі.
Ім’я:
20 вересня 2021
Ваш коментар