Фільм Переліт 2023

Мартін Скорсезе


Martin Scorsese
Дата народження:
17 листопада 1942

Рейтинг персони

9.8 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 11

Біографія

Американський режисер, сценарист і продюсер. 

Народився в Квінсі, Нью-Йорк, США. 

У дитинстві часто з батьками ходив до кінотеатрів, так розвинулася його пристрасть до кіно. Скорсезе збирався стати священиком і навіть поступив до семінарії, але кинув навчання заради престижної кіношколи при Нью-Йоркському університеті. Під час навчання знімає свій дебютний короткометражний фільм "Що така симпатична дівчина як ти робить в такому місці як це?" (1963). Більш відомий короткометражний фільм Скорсезе - "Конкретна стрижка", знятий в 1967 році. 

Перший повнометражний фільм Мартіна Скорсезе "Хто стукає в мої двері?" (1967). Після цього він знімає ще два фільми: напів-документальний фільм "Вуличні сценки" (1970) і "Берта на прізвисько „Товарний вагон“" (1972), заснований на реальній історії. 

Популярність Скорсезе принесла кримінальна драма "Злі вулиці" (1973). З цього фільму почалася його дружба з молодим актором Робертом Де Ніро. Менш ніж через рік виходить наступна робота Мартіна "Аліса тут більше не живе" (1974).   В 1976 році Скорсезе знімає фільм "Таксист", в якому вперше був повністю розкритий талант Мартіна Скорсезе як режисера. Також, окрім режисерської роботи, критики високо оцінили акторську роботу Роберта Де Ніро і роботу оператора Майкла Чепмена. Фільм був удостоєний "Золотої пальмової гілки" Каннського кінофестивалю (1976) і двох премій  BAFTA. Далі послідували такі фільми як "Нью-Йорк, Нью-Йорк" (1977) і "Останній вальс" (1978), що не принесли високої оцінки критиків. В 1980 році на екрани виходить фільм "Скажений бик" з Де Ніро в головній ролі - картина отримала хороші відгуки критиків і декілька номінацій на премію "Оскар". Хвилю необгрунтованого обурення піднімає картина "Остання спокуса Христа" (1988). Та необгрунтована агресія, з якою режисерові довелося зіткнутися після виходу фільму, міняє його. Подальші картини стають набагато менш емоційними. 

У подальші роки Скорсезе зняв такі відомі фільми як "Славні парубки" (1990), "Мис страху" (1991), "Епоха невинності" (1993). Фільм "Казино" (1995) — кульмінація спільної творчості Скорсезе і Де Ніро, те, до чого вони йшли, починаючи ще зі "Злих вулиць". 

Стрічка "Банди Нью-Йорка", що вийшла у кінопрокат в 2002 році стає кращою роботою режисера з часів картини "Славні парубки", за цю роботу режисер отримує свій перший "Золотий Глобус" у номінації кращий режисер. Номінацію на "Золотий глобус" і "Оскар" Скорсезе отримує в 2004 за "Авіатора", названого критиками кращим фільмом року. 

В 2006 році Скорсезе  зняв свій найбільш комерційно успішний фільм "Відступники" з Леонардо Ді Капріо і Меттом Деймоном у головних ролях. Картина отримала відмінні відгуки критиків і цілий букет винагород, включаючи шість номінацій на "Золотий глобус". Саме за цей фільм в 2007 році Скорсезе нарешті отримав свій довгоочікуванний "Оскар".
Avatar
Ім’я:
11 грудня 2023