Роман Семисал

Увійти через
Реєстрація
 

Роман Семисал
 
Роман Семисал (Роман Семисал)
Дата народження: 24 серпня 1976 1976-08-24
Біографія
 

 Український актор, театральний режисер, поет.

З 1993 по 2009 рік працював у Театрі російської драми ім. Лесі Українки в Києві. Найвідомішою виставою за його участі в цьому театрі стала камерна вистава «Іду за край», режисера Ольги Гаврилюк, про долю українського поета і дисидента Василя Стуса. Це була перша вистава з використанням української мови в цьому театрі. У цій виставі Семисал зіграв головну роль, крім того був співавтором сценічної композиції. Прем'єра відбулася 2006 року, вистава отримала змішані відгуки, як позитивні так і негативні. Колишній дисидент Василь Овсієнко назвав її «театральною карикатурою на Стуса», через невідповідність образу Стуса, виведеного у виставі, образу реального Стуса, а також неправильний показ порядків що побутували в радянських в'язничних закладах. При цьому Овсієнко визнав низку достоїнств вистави з точки зору театрального мистецтва. Роман Семисал записав аудіокнигу роман «Мальва Ланда» Юрія Винничука.

Від квітня 2009 року у Молодому театрі він грає у виставі «Стусове коло», що являє собою музично-літературне дійство режисера Сергія Проскурні, за участі сестер Тельнюк. До того, у 2008 році, виставу було показано у Донецьку, Маріуполі, Слов'янську, Горлівці й Луганську.

У 2014 році Роман Семисал став режисером та виконавцем головної ролі у виставі «Рядовий Шевченко», в Молодому театрі, приуроченої до святкування 200-літнього ювілею Тараса Шевченка. Того ж року, газетою «Дзеркало тижня» Романа Семисала включено до списку «Обличчя культурного року». А влітку 2014 Роман Семисал добровольцем вирушив на фронт україно-російської війни.

Рейтинг персони   |   Ваша оцінка:
7.8 / 10 Голосів: 17
Коментарі
 
Ім’я
26 травня 2019
Ваш коментар

Підписатися на обговорення
Бабушка
Бабушка 31 грудня 2018 06:13
Дуже талановитий актор! Мабудь і людина гарна!
Рейтинг повідомлення: 0
 fk tw