Руфус С'юелл


Rufus Sewell
Дата народження:
29 жовтня 1967

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

 Британський актор театру, кіно і телебачення.

Руфус Сьюелл народився 29 жовтня 1967 року в Туікенеме, графство Мідлсекс, Англія. Його батьком був досить відомий художник-аніматор, творець мальованих кліпів для Beatles ( «Lucy In the Sky With Diamonds» і «Yellow Submarine»). По лінії батька одним з його предків був розбійник, за що його в 19 столітті депортували з Англії до Австралії. Незабаром після народження дитини, батьки Руфуса вирішили переїхати в Річмонд, де батько покинув сім'ю і пішов від матері, залишивши їх без засобів до існування. Матері довелося працювати відразу в декількох місцях і у неї просто не було часу на виховання Руфуса і його старшого брата Каспара, які за відсутності нагляду стали палити, пити і слухати важку музику. Коли Сьюелл було 10, його батько раптово помер. Це стало важким ударом для хлопчика: він перестав відвідувати школу і ночувати вдома, як-то навіть провів ніч у відділенні поліції. В цей час Руфус Сьюелл почав заробляти свої перші власні гроші, граючи на ударних в різних групах. До своїх 19 років Сьюелл зрозумів, що прийшов час кардинально змінити своє життя на краще і отримати професію. Він зумів вступити в Лондонську школу мови і драми і протримався там цілих три роки, паралельно підробляючи сміттярем, доглядачем в музеї і теслею.

Після випуску Сьюелл підписав перший професійний контракт з агентом. Це відбулося з подачі Джуді Денч, яка помітила молодого актора, коли ставила виставу в його акторській школі. Але справжній прорив в кар'єрі Сьюелла трапився в 1993 році, коли він отримав головну роль в провокаційному фільмі Майкла Уіннер «Брудний вікенд». В цьому ж році відбувся його дебют на лондонській сцені в п'єсі «Making it better», який приніс йому премію Товариства театральних критиків Лондона в номінації «Кращий новачок». У 1994 році Сьюелл зіграв роль Уїлла Ладислава в екранізації роману Джордж Еліот «Миддлмарч». Також в 1993 році Сьюелл отримує головну роль Септимуса Ходжа в оригінальному складі п'єси Тома Стоппарда «Аркадія». За цю роль Сьюелл був номінований на премію Лоренса Олів'є. Таке вдале початок акторської кар'єри дало можливість Сьюелл з'явитися на американських підмостках в бродвейському спектаклі «Translations». За виконання своєї ролі в спектаклі і за своє акторська майстерність Руфус отримав нагороду «Broadway's Theatre World Award» (нагорода Бродвейського театру). Поряд зі своєю основною роботою в театрі, актор почав з'являтися в невеликих ролях в теле- і кінофільмах.

Першою його роботою в кіно стала роль наркомана у фільмі 1991 року «Двадцять один». Велику популярність Сьюелл отримує завдяки ролям у телевізійних серіалах. Подальші ролі актора в кіно отримували хороші відгуки у глядачів, але самі фільми, в яких знімається Сьюелл, не мали великого успіху. Ця сумна обставина не завадила англійському акторові завоювати любов і визнання американських глядачів. У 1998 році отримав головну роль у фільмі «Темний місто». У 2000 році акторові вдалося знятися разом з такими зірками, як Кім Бейсінгер і Крістіна Річчі у фільмі «Bless the Child» ( «Благословіть дитини»). У 2001 році з'явився у фільмі «Історія лицаря». У 2006 році був номінований на премію BAFTA TV Award в категорії «Кращий актор» за фільм «Пере-Шекспір». У 2010 році знявся в невеликій ролі у фільмі «Турист», разом з Анджеліною Джолі і Джонні Деппом. У тому ж році знявся в головній ролі в міні-серіалі «Стовпи Землі». У 2012 році зіграв у фільмі «Президент Лінкольн: Мисливець на вампірів» в ролі головного лиходія, вампіра Адама. У 2014 році знявся у фільмі «Геракл» разом з Дуейн Джонсон. У 2015 році озвучив сера Клода в мультфільмі «Неймовірний Блинки Білл». З 2015 по 2016 року знімався в телесеріалі «Людина у високому замку» в ролі Джона Сміта. З 2016 по 2017 рік він виконував роль лорда Мельбурна в телесеріалі «Вікторія».

На театральній сцені він найбільше відомий за виставами Тома Стоппарда. В даний час, крім роботи в кіно, Сьюелл грає на сцені Лондонського Королівського театру.
Ім’я:
24 липня 2021
Ваш коментар