Том Шедьяк


Tom Shadyac
Дата народження:
11 грудня 1958

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

 Американський кінорежисер.

Том Шедьяк народився в 1958 році в США. У 1983 році він переїхав в Лос-Анджелес, де став писати геги для комедій, опинившись наймолодшим комедіографом, обскакавши в цьому відношенні навіть Боба Хоупа. Час від часу йому вдавалося зніматися в незначних ролях - в телесеріалах і навіть в парі картин для великого екрану. У 1989 році Шедьяк отримав магістерський ступінь з кіномистецтва в Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі (UCLA), записавши собі в творчий актив зазначену критикою короткометражку «Том, Дік і Гаррі». Після цього він з успіхом почав працювати як сценарист, а в 1991 році йому випала можливість продемонструвати свої можливості як постановника: знята їм для телебачення стрічка «Франкенштейн: шкільні роки» користувалася успіхом у аудиторії.

Виступаючи як естрадний комік, Том Шедьяк познайомився з Джимом Керрі. Удвох вони написали сценарій комедії «Ейс Вентура: Розшук домашніх тварин» (1993), Шедьяк став її постановником, а Керрі виконав головну роль. Успіх фільму, що зібрав понад 100 млн доларів, зміцнив статус Джима Керрі як однієї із зірок Голлівуду. Творчий союз ексцентриків Керрі і Шедьяка поновлювався ще двічі - щоразу з незмінним успіхом. У 1996 році Шедьяк допоміг надати нового імпульсу кар'єрі Едді Мерфі, поставивши комедію «Божевільний професор», яку добре зустріла критика і якої супроводжував касовий успіх. У 1997 році режисер знову об'єднав сили з Джимом Керрі, знявши комедію «Брехун, брехун». Фільм з успіхом пройшов в прокаті і удостоївся доброзичливих відгуків.

Незабаром на екранах з'явилася комедія «Цілитель Адамс» (1998) з Робіном Вільямсом у головній ролі, а в 2002 році Шедьяк звернувся до іншого жанру, поставивши містичний трилер «Стрекоза», з Кевіном Костнером у головній ролі. Знову до комедії режисер повернувся фільмом «Брюс Всемогутній» (2003), де знову блищав своїм комедійним даруванням Джим Керрі. Наступні стрічки режисера були не такі успішні. У 2010-х Шедьяк звернувся як режисер і продюсер до документалістики.

Ім’я:
22 січня 2021
Ваш коментар