Мирослав Слабошпицький

Увійти через
Реєстрація
 

Мирослав Слабошпицький
 
Мирослав Слабошпицький (Мирослав Слабошпицький)
Дата народження: 17 жовтня 1974 1974-10-17
Біографія
 

Український кінорежисер.

Народився в сім'ї українського письменника та літературознавця Михайла Слабошпицького. До 1982 р. жив у Львові. Закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого за фахом «режисер кіно і телебачення».

Працював репортером криминальної хроніки, писав сценарії для кіно та телебачення. Один із них — «Чорнобильський Робінзон» — у 2001 став дипломантом першого Всеукраїнського конкурсу сценаріїв «Коронація слова».

На початку 1990-х працював на Національній кіностудії ім. О.Довженка. З 2000 р. — член Національної спілки кінематографістів України. Був віце-президентом Асоціації молодих кінематографістів України. 2002 — через конфлікт з головою Державної служби кінематографії Ганною Чміль виїхав до Санкт-Петербургу, де працював сценаристом і другим режисером над низкою проектів.

Дебютний короткометражний фільм «Інцидент» (український варіант — «Жах», прем'єра на кінофестивалі «Молодість», Київ, 2006) брав участь у конкурсних програмах 27 фестивалів в 17 країнах світу (Бельгія, Іспанія, Італія, Британія, Парагвай, Греція, Чехія, Угорщина, Румунія, Сербія, Росія тощо) й отримав приз на кінофестивалі в Альгарві (Португалія). Лютий 2009 — другий короткометражний фільм Мирослава Слабошпицького «Діагноз» потрапив у конкурс Берлінського кінофестивалю (перший український фільм на Берлінале за сім років). Лютий 2010 — ще одна короткометражна робота автора («Глухота») потрапила в конкурсну програму Берлінале.

Серпень 2012 — 23-хвилинний фільм Мирослава Слабошпицького «Ядерні відходи», знятий в рамках проекту «Україно, goodbye!», здобув «Срібного леопарда» в конкурсній програмі «Леопард майбутнього» Міжнародного кінофестивалю в Локарно. Серпень 2014 — повнометражний фільм «Плем'я» бере участь у конкурсній програмі «Тиждень критики» «Канського кінофестивалю» і отримує одразу три нагороди — приз фонду Ган, приз «Одкровення» (Prix de la révélation) та Гран-прі. Таким чином, фільм став єдиним, який за 53-річну історію «Тижня критики» отримав таку кількість нагород. За постановку фільма режисер був нагороджений Державною премією України імені Олександра Довженка.

Рейтинг персони   |   Ваша оцінка:
3.0 / 10 Голосів: 19
Постери
 
Коментарі
 
Ім’я
24 травня 2019
Ваш коментар

Підписатися на обговорення
Гость
Гость 14 листопада 2014 11:56
такой себе на уме.. и вашим, и нашим.. неприятный тип
Рейтинг повідомлення: 0
 fk tw