Кевін Сміт


Kevin Smith
Дата народження:
02 серпня 1970

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 2

Біографія

Американський режисер, сценарист, продюсер і актор.

Народився в Ред Бенк, Нью-Джерсі, США. Повне ім'я - Кевін Патрік Сміт.

Сміт з дитинства захопився кіно, а в школі був офіційним оператором баскетбольної команди. В 1992 році Сміт вступив до Ванкуверської школи кіно, але через чотири місяці був відрахований. Одним з однокурсників Сміта у Ванкувері був Скотт Мозье, який став Сміту близьким другом, а згодом продюсував більшість його робіт.

Повернувшись до Нью-Джерсі, Сміт став працювати продавцем у супермаркеті. Цей досвід врешті-решт надихнув його на створення дебютного фільму "Клерки" (1994). Щоб звести витрати до мінімуму, Сміт запросив на ролі у фільмі своїх друзів і місцевих акторів-аматорів і знімав ночами в тому ж магазині, в якому працював днем.

Фільм "Клерки" був вперше показані на кінофестивалі Санденс (премія "Filmmakers Trophy"), де він привернув увагу кінокомпанії "Miramax", яка купили права на нього за 250 000 доларів. У результаті фільм, знятий за мізерну суму, вийшов в обмежений прокат по всій країні, заробив понад три мільйони доларів і домігся визнання серед шанувальників незалежного кіно.

"Клерки" стали першим фільмом, в якому з'являється "Всесвіт View Askew" ("View Askewniverse") - вигадане місце між містечками Леонардо і Ред Бенк в штаті Нью-Джерсі. Безпосередньо у Всесвіті View Askew розгортається дія "Клерків", "Клерків 2" і "Лоботрясів".

В 1995 році Сміт зняв за власним сценарієм фільм "Лоботряси", другий фільм з так званої "Джерсійської трилогії". В 1997 році випустив прихильно зустріту критиками комедію "У гонитві за Емі", картину яка завершує "Джерсійську трилогію". В 1999 році вийшов найвідоміший фільм Кевіна Сміта - "Догма". Практично в усіх фільмах знімаються сам Сміт і Скотт Мозье.

Кевін Сміт співпрацював з компанією "Marvel Comics", в 1999 році він написав вісім випусків коміксу "Шибайголова". У тому ж році Кевін став лауреатом премії за досягнення в області коміксів Харві в номінації "Прорив року".

Творець кінокомпанії "View Askew Productions".

Серед інших робіт Кевіна Сміта у кіно, такі фільми як "Джей і Мовчазний Боб завдають удару у відповідь" (2001), "Дівчина з Джерсі" (2004), "Клерки 2" (2006), "Зак та Мірі знімають порно" (2008 ), "Парочка копів" (2010), "Червоний штат" (2011) та інші.Постери
Ім’я:
01 серпня 2021
Ваш коментар