Дмитро Соболєв


Дмитрий Соболев

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 12

Біографія

Дмитро Соболєв - російський сценарист і режисер, відомий в професійних колах, як автор сценарію фільму «Острів». Дмитро з'явився на світ в 1974 році, родом з Москви, шкільну освіту отримав в Підмосков'ї, в Люберецькому районі. Про кар'єру в кіно юний Дмитро навіть не замислювався, після школи вступив на технічну спеціальність в Жуковський авіатехнікум, а після отримання диплома почав працювати фахівцем з пожежних систем в Управлінні справами президента. Ще в студентські роки приятель майбутнього сценариста вступив на факультет режисури під керівництвом Петра Фоменко і «підбив» друзів відвідувати самодіяльну театральну студію. Так Соболєв «заразився» акторською професією і навіть кілька разів пробував вступити на акторське відділення МХАТу, Щепкінского училища і ГІТІСу, але всі спроби виявлялися провальними. Потім, через деякий час, Дмитро зрозумів, що акторство не для нього, замість того, щоб весь час хвилюватися перед виходом на сцену, його більше приваблювало вигадування етюдів і сценок. Одного разу випадково куплений журнал зі сценаріями став вирішальним у майбутній кар'єрі Соболєва. Дмитро чітко вирішив поступати у ВДІК на відділення драматургії. З першої спроби пройти конкурс йому не вдалося, а вже на наступний рік (у 2000 році) він був зарахований на сценарно-кінознавчий курс Юрія Арабова і Тетяни Дубровиної, де зайняв одне з десяти бюджетних місць.

Творча кар'єра Соболєва почалася в 2000 роки, в 2003 році він став одним з сценаристів комедії «Колгосп Інтертейнмент», знятої режисером Максимом Воронцовим, де в головних ролях знялися Микола Караченцов, Ілля Олейников і Андрій Федорцов. Через два роки Дмитро написав сценарій для короткометражної картини «Рибалка» (режисер Наталія Беляускене). Однак справжній успіх очікував Соболєва роком пізніше. 9 вересня 2006 на широкі екрани вийшов фільм Павла Лунгіна «Острів», створений ним за сценарієм Дмитра Соболєва. Сценарій до цієї стрічки став дипломною роботою Дмитра. У 2006 році творці фільму зібрали цілий урожай нагород на різних кінофестивалях, «Острів» був відзначений як кращий фільм на фестивалі «Московська прем'єра», завоював шість премій «Ніка» в 2007 році, а також отримав шість премій «Золотий орел», одна з номінацій на якому була за кращий сценарій. Крім того Дмитро став лауреатом другої премії Російсько-Американського конкурсу «Хартлі-Меррілл США» на кращий сценарій (за сценарій «Острів»).

У 2007 році за сценаріями Соболєва було поставлено два фільми - драму Тетяни Воронецької «Натурниця» і комедію Олександра Горновського «20 сигарет», де Соболєв виступив співавтором сценарію разом з Етері Чаландзия та Ольгою Гуданец. У 2008 Соболєв разом із режисером Єгором Аношкіним працювали над сценарієм телевізійного фільму «Життя в борг», а також він став автором сценарію драми режисера Володимира Мосса «Сутінки».

У 2010 році за сценарієм Соболєва був знятий фільм «Перемир'я» (з Іваном Добронравовим в головній ролі), режисером якого виступила Світлана Проскуріна. І в тому ж році Дмитро вирішив випробувати свої сили в режисурі, почавши роботу над своїм першим фільмом за власним сценарієм - «Дальнє світло».

Останніми на сьогоднішній день фільмами, знятими за сценаріями Соболєва стали біографічна драма «Стартап» Євгена Ткачука (сценарій Соболєва у співавторстві з Михайлом Кукушкіним) і мультфільм Ольги Лопато «Богатирші», обидва проекти були закінчені в 2014 році.
Ім’я:
04 серпня 2021
Ваш коментар
Анастасия
Анастасия 05 травня 2017 06:04
0
Спасибо! Дмитрию успехов, творческих и личных удач!
.