Тімоті Сполл

Увійти через
Реєстрація
 

Тімоті Сполл
 
Тімоті Сполл (Timothy Spall)
Дата народження: 27 лютого 1957 1957-02-27
Біографія
 

Британський актор кіно і телебачення.

Сполл, третій з чотирьох синів у родині, народився в Баттерсі, Лондон. Його батько, Джо, був поштовим працівником, а мати, Сільвія, перукаркою. Він навчався в Національному молодіжному театрі і в Королівській академії драматичного мистецтва, де йому була присуджена золота медаль Бенкрофт як  акторові, що подає кращі надії. Рідний брат Тімоті, Меттью, - директор компанії «Morpheme», яка займається розробкою комп'ютерних ігор.

Тімоті Сполл дебютував в кіно у фільмах «The Life Story of Baal» (1978) і «Квадрофенія» (1979). Після цього він з'являвся в таких фільмах, як «Наречена», «Голландські дівчата», «Готика», «Демон снів», «Крузо», «Білий мисливець, чорне серце», «Під покровом небес», «Таємниці і брехня» , «Гамлет», «Крезануті», «Мудрість крокодилів» і «Ватель», а також в серіалі «Ауф відерзеєн, домашні», де він грав Баррі Тейлора з 1983 по 2004 рік.

Після 2000-х років Сполл знімався в більш яскравих ролях. Справжню популярність йому принесла роль Пітера Петтігрю в серії фільмів «Гаррі Поттер». Подією стала головна роль Альберта Пірпойнт у фільмі «Останній кат» (2005). Він також зіграв комедійного персонажа Натаніеля у фільмі 2007 року «Зачарована», з'явився в основних ролях у фільмах «Суїні Тодд, демон-перукар з Фліт-стріт», «Аппалуза», «Проклятий" Юнайтед "» і озвучив Баярд в «Алісі в країні чудес ».

Отримав від королеви Єлизавети II звання офіцера Ордена Британської імперії (OBE) 31 грудень 1999 року. За свої роботи в кіно і на телебаченні Сполл неодноразово удостоювався номінацій на премію BAFTA 24 травня 2014 роки за виконання головної ролі у фільмі Майка Лі «Містер Тернер» був удостоєний безлічі нагород, в тому числі призу як кращий актор на 67-му Каннському кінофестивалі і премії Європейської кіноакадемії.

Рейтинг персони   |   Ваша оцінка:
8.0 / 10 Голосів: 2
Постери
 
Коментарі
 
Ім’я
21 квітня 2019
Ваш коментар

Підписатися на обговоренняfk tw