Даніель Штамм


Daniel Stamm
Дата народження:
20 квітня 1976

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Даніель Штамм - німецький кінорежисер і сценарист. Народився 20 квітня 1976 року у Гамбурзі (Німеччина). Тут, у Гамбурзі, ще будучи підлітком, Даніель брав участь в радіо шоу, а також працював редактором молодіжного журналу. Також він грав у театрі, з яким їздив на гастролі, займався вивченням драми і навіть опублікував п'єсу. Після цього він покинув рідну країну і виїхав Белфаст (Північна Ірландія). Через два роки Штамм повернувся до Німеччини і взявся за вивчення азів кінематографа в кіношколі «Filmakademie Baden-Wuerttemberg» у Людвігсбурзі, де навчався на курсі сценарної майстерності.

Він написав сценарій до телесеріалу, який номінувався на одну з найпрестижніших премій в Німеччині, а також став режисером документальної стрічки про життя рок-зірки Ніка Кейва.

Після цього Даніель переїхав до Лос-Анджелесу, де закінчив режисерську програму Американського кіноінституту. В Америці він створив кілька відеоробіт, які були номіновані на премію «ASC», а також писав пісні для місцевих співаків. За наступні три роки Штамм встиг зняти кілька короткометражних фільмів, отримати сертифікат гіпнотизера і об'їздити автостопом майже всі Сполучені Штати. Також він з'явився у складі журі на кінофестивалі в Косово.

У 2000 році Штамм став автором для півгодинного короткометражного фільму жахів «Vergessene Ritter», знятого режисером Томасом Грамппом. Після цього в 2004 році він сам зняв короткометражний фільм «Off Hollywood & Vine», а через 4 роки відбувся його режисерський дебют в повнометражному кіно, за власним сценарієм він зняв драматичний трилер «A Necessary Death». Картина вперше була продемонстрована в 2008 році в Техасі на фестивалі музики і кіно «SXSW» в Остіні і була удостоєна призу глядацьких симпатій на кінофестивалі «AFI Fest» роком пізніше.

Прем'єра другого повнометражного фільму Штамма «Останнє вигнання диявола» відбулася на кінофестивалі в Лос-Анджелесі в 2010 році, а на світові екрани картина вийшла в лютому 2011 року. Цей проект зібрав понад 65 мільйонів доларів у прокаті і був номінований на «People's Choice Award», «MTV Movie Award» і двічі на «Independent Spirit Awards». Також він став володарем премій «Empire Award» і нагород на кінофестивалях в Торонто і Сітжесі.

У березні 2013 року Даніель представив глядачам свій новий фільм - трилер «13 гріхів», в якому не тільки зайняв режисерське крісло, але і виступив одним зі сценаристів. Картина вийшла в широкий прокат в 2014 році.

У цей же період Штамм разом з кубинським режисером Едуардо Санчесом працювали над детективним серіалом «Зловмисники», який стартував влітку 2014 року.

Зараз Даніель Штамм займається підготовчими роботами для зйомок свого наступного трилера «Темрява».
Ім’я:
26 липня 2021
Ваш коментар