Ендрю Стентон


Andrew Stanton
Дата народження:
03 грудня 1965

Рейтинг персони

9 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 4

Біографія

Американський сценарист, актор, продюсер і режисер.

Народився Ендрю Стентон в Рокпорті (штат Массачусетс, США). Закінчивши школу, поступає в Каліфорнійський інститут мистецтв, де протягом чотирьох років вивчає анімацію. По закінченню університету отримує ступінь бакалавра в області кіномистецтв. Під час навчання в університеті Ендрю створює два короткометражні мультфільми "Десь в Арктиці" і "Історія" (1987). 

Професійна кар'єра Ендрю стартує на студії "Kroyer Films". Під час роботи на цій студії він пише один зі своїх перших сценаріїв для фільму "Майті Маус - нові пригоди" (1987) Ральфа Бакши

На нове місце роботи, в компанію "Pixar", Ендрю переходить в 1990 році. В якості постановщика і художника-аніматора Стентон бере участь у створенні декількох рекламних роликів, а пізніше виступає і як один з сценаристів повнометражного мультфільму "Історія іграшок" (1995). Мультфільм стає комерційним суперхітом 1995 року. За роботу в цій картині Стентон, і ще чотири сценаристи, були висунуті на премію "Оскар". Продовжуючи роботу на студії, Ендрю пише ще декілька сценаріїв, бере участь у створенні мультфільмів  "Життя жуків (Пригоди Фліка)" (1998)  і "Корпорація монстрів" (2001) як сценарист і режисер. 

У 2003 році Ендрю Стентон пише сценарій, створює образ і голос черепахи Краш, і виступає як режисер-постановщик (спільно з Лі Ульріхом) нової анімаційної картини студії "Pixar" - "У пошуках Немо", мультфільм отримує премію "Оскар" в категорії "кращий анімаційний фільм".

Остання режисерська робота геніального аніматора - "Валл-і" вийшла на екрани кінотеатрів США в 2008 році.
Ім’я:
25 липня 2021
Ваш коментар