Патрік Стюарт


Patrick Stewart
Дата народження:
13 липня 1940

Рейтинг персони

8 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Британський актор, продюсер і режисер.

Сер Патрік Х’юз Стюарт народився 13 липня 1940 року в Мірфілді, графство Йоркшир, Англія, Великобританія, в родині текстильниці і ткалі Гладіс і військового Альфреда Стюартів. Крім Патріка в сім'ї було ще двоє синів. Більшу частину свого дитинства Стюарт провів в місті Джарроу. Спочатку майбутній актор ходив у школу Crowlees Church of England Junior and Infants School, де він почав цікавитися грою на сцені. Після цього він перейшов в Mirfield Secondary Modern School. Коли Патріку було 15, він кинув школу і почав працювати як газетний репортер і письменник некрологів в "Mirfield & District Reporter", паралельно граючи в театрі. Після року роботи його роботодавець змусив Стюарта вибрати гру або журналізм, тому він кинув роботу. Пізніше британець отримав грант на навчання в Бристольській театральній школі "Old Vic". З 1966 по 1993 роки актор був частиною Королівської Шекспірівської трупи. З 2001 року він є офіцером ордена Британської імперії, а в 2010 році був посвячений у лицарі королевою Великобританії Єлизаветою ІІ.

Дебют в кінематографі для Патріка був в 1964 році з епізодичної ролі в серіалі "Story Parade".

Перші 20 років кар'єри в кіно для Стюарта пройшли в маловідомих проектах. Тільки в 1984 році він взяв участь у створенні фільмів "Навсікая з долини вітрів" та "Дюна".

Справжнім проривом для актора стала роль капітана Жан-Люка Пікара в серіалі "Зоряний шлях: Нове покоління", де він почав зніматися з 1987 року. Там він взяв участь в 176 епізодах і виконував цю ж роль у багатьох спін-оффах.

До кінця ХХ століття Патрік встиг ще зіграти в картинах "Робін Гуд: Чоловік в трико" (1993), "Теорія змови" (1997) і "Принц Єгипту" (1998).

У 2000 році в фільмографії Стюарта з'явилася ще одна фундаментальна роль – професор Чарльз Ксав'єр у всесвіті "Люди Ікс". Саме він був першим актором, якого затвердили на роль мутанта у франшизі.

У ХХІ столітті Патрік в основному брав участь в озвучці стрічок ("Черепашки-ніндзя" (2007), "Льодовиковий період 4: Континентальний дрейф" (2012), "Третій зайвий 1, 2" (2012, 2015)), а також в серіалах "Американський татусь" і "Космос: Простір і час".

Патрік Стюарт був тричі одружений. Вперше це було з актрисою Шилою Фалконер, від шлюбу з якою у нього є двоє дітей. Вдруге актор був одружений з продюсером Венді Нойс. Зараз Патрік перебуває у шлюбі з Санні Озелл.

Актор тричі удостоювався номінації на "Золотий глобус": "Мобі Дік" 1999 року ("Кращий актор міні-серіалу або фільму на ТБ"), "Лев узимку" 2005 року ("Кращий актор міні-серіалу або фільму на ТБ") та "Блант говорить" 2016 року ("Краща чоловіча роль на ТБ (комедія або мюзикл)").
Постери
Ім’я:
06 березня 2021
Ваш коментар