Томас Забо


Thomas Szabo

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Томас Забо - французький художник, режисер і сценарист. Томас народився 10 липня 1966 року у Франції. У 1997 році він дебютував як один зі сценаристів і режисерів фантастичного франко-канадського мультсеріалу «Інопланетяни» разом з Олів'є Жаном Марі і Джимом Гомезом.

У 2004 році Забо почав співпрацювати з донькою відомого художника Жана Жиро, художницею і мультиплікатором Хелен Жиро, з якою розробляв історію про пригоди комах. Перші серії мультсеріалу «Букашки» вийшли на екрани в 2006 році. П'ятихвилинні історії про життя різних комах відрізняються тонким гумором і реалістичністю зображення та супроводжуючих сюжет звуків. У 2010 році на екранах стартував другий сезон мультсеріалу.

Після цього Томас разом з Хелен вирішили створити повнометражний мультфільм про комашок. Проект був повністю завершений до 2013 року. Діючі персонажі картини «Букашки. Пригода в Долині мурах» мурахи, що знайшли скарб - коробочку з цукром, які пробують переправити його в свій будиночок, на глядачів чекає півтори години захоплюючих, а часом і небезпечних пригод разом з відважними героями стрічки. Прем'єра фільму відбулася в рамках кінофестивалю в Таллінні в Естонії 17 листопада 2013 року, де творці стали номінантами призу за кращий дитячий фільм. Також картина номінувалася на премії міжнародного дитячого кінофестивалю в Чикаго, фестивалю «European Film Awards» (у категорії кращий анімаційний повнометражний фільм), кінофестивалю «Сезар» у 2015 році (у такій же номінації), а також стала володарем головного призу кінофестивалю «Magritte Awards »(за кращий іноземний фільм) та фестивалю« Mill Valley» в Сан-Франциско.
Ім’я:
28 липня 2021
Ваш коментар