Джеремі Томас


Jeremy Thomas
Дата народження:
26 серпня 1949

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Джеремі Томас (повне ім'я Джеремі Джек Томас) - англійський продюсер і режисер. Він також є засновником компанії «Recorded Picture Company». Відомий своєю співпрацею з режисером Бернардо Бертолуччі.

Джеремі народився 26 липня 1949 року в Лондоні. З раннього віку кінематограф був частиною життя Томаса - його батько, Ральф Філіп Томас і дядько, Геральд Томас обидва були кінорежисерами. З раннього дитинства він мріяв працювати в кіно. Після закінчення школи Джеремі встиг попрацювати на найрізноманітніших посадах в галузі кінематографії, врешті-решт, він став допомагати режисерам монтажу, разом з якими працював над такими фільмами, як «Тернистий шлях» Перрі Хенцеля (1972), «Сімейне життя» (1971) і «Золота подорож Синдбада» Гордона Хесслера (1973). А також в 1973 році він виступив монтажером телевізійного фільму Кена Лоуча «A Misfortune» («Нещастя»).

Після того як Джеремі працював (в якості монтажера) над картиною Філіпа Мора «Brother Can You Spare a Dime», в 1974 році він дебютував як продюсер в його наступній картині «Скажений пес Морган», створюваної в Австралії. Після цього він знову повернувся до Англії для роботи над фільмом Єжи Сколімовського «Крик» (1978), який виграв приз журі на Каннському кінофестивалі.

У 1986 році Джеремі приступив до продюсування історичного фільму Бернардо Бертолуччі "Останній імператор" - незалежного проекту, на створення якого пішло близько трьох років. Картина мала колосальний успіх у прокаті і номінувалася в різних категоріях на престижних міжнародних кінофестивалях, у тому числі отримала дев'ять нагород «Оскар» (включаючи «за кращий фільм»).

З тих пір Томас співпрацював над новинками різних режисерів, серед них фільми, які стали свого роду класикою сучасного кінематографа: детективний трилер «Всі у виграші» Карела Рейша, «Під покровом небес», «Маленький Будда», «Мрійники» і «Ускользающая красота »Бернардо Бертолуччі, «Обід голяка» Девіда Кроненберга по Вільяму С. Берроузу, «Лісовий цар» Фолькера Шлендорфа з Джоном Малковичем у головній ролі і багато інших стрічок.

У 1997 році Джеремі Томас вперше спробував себе в якості режисера, його дебютна стрічка «Всі маленькі тварини» вперше був продемонстрований глядачам у вересні 1998 року. Його драма була представлена в офіційній програмі на Каннському кінофестивалі. На головні ролі були запрошені Джон Херт і Крістіан Бейл.

У перше десятиліття 2000-х років Джеремі працював над такими картинами, як «Брат якудзи» Такеші Кітано, «Сексуальна тварюка» Джонатана Глейзера, «Тріумф любові» Клер Піплоу, «Земля обітована» Амоса Гітая, «Країна припливів» Террі Гілліама, «Франклін» Джеральда МакКорроу і багатьма іншими, не менш відомими фільмами. Також в 2009 році за допомогою Томаса на екрани вийшов біографічний фільм про Чарльза Дарвіна «Походження», головні ролі в якому виконали британець Пол Беттані і американка Дженніфер Коннеллі. Картина була представлена на відкритті кінофестивалю в Торонто в 2009 році.

Після цього відбулося ще кілька гучних прем'єр, до виходу яких доклав свою руку продюсер Джеремі Томас: у 2010 році - фільми «Необхідне вбивство» Єжи Сколімовського і «13 вбивств» Такасі Мііке, в 2011 - захоплююча картина Віма Вендерса «Піна: Танець пристрасті» , «Харакірі» і «Небезпечний метод» з Кірою Найтлі і Вігго Мортенсеном, в 2012 - біографічний фільм про відомого мандрівника Туре Хейердала «Кон-Тікі». У 2013 році глядачі побачили фільми «Виживуть лише коханці» Джима Джармуша і «Будинок Хемінгуей» Річарда Шепарда з Джудом Лоу в головній ролі, над якими також працював в якості продюсера Джеремі Томас. Після цього він встиг попрацювати ще над кількома кінопроектами, в 2015 році глядачі вже напевно встигли познайомитися зі «свіжоспеченими» новинками кіно - «Все буде добре» Віма Вендерса, «Страшні казки» режисера Маттео Гарроне з Сельмою Хайек і Венсаном Касселем в головних ролях і «Висотка» Бена Уітли. Також в процесі створення знаходиться ще один проект Томаса - пригодницька картина від режисера Террі Гаілліама «Людина, яка убила Дон Кіхота».

Томаса часто запрошували в якості члена журі на міжнародні кінофестивалі: у 1987 році він приєднався до складу журі на кінофестивалі в Каннах, а в 1994 став головою журі на Берлінському міжнародному кінофестивалі. У 2006 році Джеремі став володарем нагороди від Європейської кіноакадемії за свою працю в полі світової кінематографії. Також за заслуги в кіно і культурі його зарахували до складу Британського кіноінституту. У 2009 році Джеремі Томас отримав нагороду «CBE» («Commander of the Order of the British Empire» - Командор ордена Британської імперії) в Королівському списку пошани за заслуги в кіно.
Ім’я:
01 серпня 2021
Ваш коментар
Трезвый
Трезвый 24 листопада 2016 18:08
0
Один и тот же человек может родится только в один день. И это либо 26 августа 1949, либо 26 июля 1949. Он не мог родится в два дня сразу. И кто толь ко пишет тексты на этих сайтах. Та же чушь в Википедии.
.