Емма Томпсон


Emma Thompson
Дата народження:
15 квітня 1959

Рейтинг персони

8.4 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 9

Біографія

Англійська актриса. 

Народилася в Паддінгтоні, Лондон, Англія. 

Емма народилася в сім'ї відомих акторів — Еріка Томпсона і Філліди Ло. Сестра Емми Софі Томпсон, також актриса. 

Закінчила Кемденську жіночу школу в Лондоні. Під час навчання в Кембріджському університеті по курсу англійської літератури брала участь в постановках сценок на комічні сюжети. Вона виконувала свої ж комічні монологи у складі трупи "Жіноча година". 

Після закінчення курсу і після участі в хіті "Я і моя дівчина" Томпсон вступила в трупу "Renaissance Theatre Company", зв'язавши себе шлюбом з її засновником, Кеннетом Брана. Протягом 1980-х стала відома в якості однієї з найбільш багатообіцяючих молодих актрис на лондонській сцені. Окрім виконання ролей з шекспірівського репертуару,  почала зніматися у фільмах і серіалах. Дебютувала у кіно  роллю в телевізійному фільмі "Cambridge Footlights Revue" (1982). 

Кінокар'єра Томпсон у великому кіно почалася в 1989 році, коли вона разом Кеннетом Бранна і Джефом Голдблюмом знялася у фільмі "Генріх V". Через два роки в романтичному фільмі "Померти заново"  (1991) вона знову грає разом зі своїм чоловіком Кеннетом Бранна

У Голлівуді дебютувала в історичних стрічках Джеймса Айворі: "Говардс Енд" (1992) і "Залишок дня" (1993), а в 1993 році знялася в політичному трилері "В ім'я батька" (1993). Всі три ролі залишили сприятливе враження і були номіновані на "Оскар", а гра Томпсон в "Говардс Енд" була відмічена премією "Оскар" за кращу жіночу роль.

В 1995 році повернулася на екрани в ролі Елінор Дашвуд в екранізації роману Джейн Остін "Разум і почуття", для якої вона сама написала сценарій. За цей фільм вона була знов була висунута на премію Американської кіноакадемії — і як актриса і як сценарист. На цей раз вона взяла винагороду в номінації "Кращий адаптований сценарій". 

Протягом подальших трьох років Томпсон відійшла від роботи у кіно і зайнялася особистим життям. Роман з партнером по "Розуму і почуттям" — Грегом Уайзом — привів до розлучення з Брана в 1996 р., народженню дитини в 1999 р. і шлюбу з Уайзом в 2003 році. 

В 1998 році Томпсон зіграла першу леді США в політичному фільмі "Основні кольори". У 2000-ні рр. Томпсон, подібно багатьом іншим великим британським акторам, знімалася в екранізаціях книг про Гарі Поттера — в ролі професора  Сивіли Трелоні. 

В 2005 році на екрани вийшла родинна комедія "Моя жахлива няня", в якому Емма виступає одночасно і автором сценарію і виконавцем головної ролі. На написання сценарію до фільму в Томпсон пішло дев'ять років. 

Серед останніх фільмів з її участю такі картини як "Повкернення в Брайдсхед" (2008), "Останній шанс Харві" (2008), "Виховання почуттів" (2009), "Рок-хвиля" (2009).
Постери
Ім’я:
23 квітня 2021
Ваш коментар