Філіппо Тімі


Filippo Timi
Дата народження:
27 лютого 1974

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Філіппо Тімі - італійський актор кіно і театру, сценарист і режисер. Народився 27 лютого 1974 в місті Перуджа (Умбрія, Італія). Свою професійну кар'єру він почав в перуджінському театрі «Carthago Teatro». Він брав участь у різних семінарах про пластичний театр (у тому числі таких відомих майстрів, як Піна Бауш, Джулі Енн Станзак, танцювального театру Вупперталь та інших). Тімі за роки своєї практики в театрі навчався драматургії у Ренато Молінарі і Маріенджело Гуалтіері.

З 1996 року Філіппо приєднався до театральної компанії Джорджо Барбера Корсетті, де з'являвся в різних постановках за творами Георга Бюхнера і Джона Мільтона. З 2009 року Тімі виступив як режисер постановки «Il popolo non ha il pane? Diamogli le brioche», в якій також виконав роль головного героя, після чого прославився на всю Італію і здобув визнання у професійних критиків.

Зараз Філіппо Тімі продовжує ставити спектаклі, представляючи свої постановки на різних театральних фестивалях, і не припиняє з'являтися на сцені як актор: за 15 років своєї професійної діяльності він встиг з'явитися перед глядачами у різних образах, серед яких Гамлет, Войцек, Персіваль, Дантон, Джон Жуан і багато інших. У 2011 році він провів ряд майстер-класів для студентів театральної школи Паоло Грассі в Мілані.

На екрані Тімі дебютував в 1995 році, знявшись в короткометражному фільмі «Ottarde». Після цього він з'явився в ряду інших короткометражних фільмів, які були відзначені критиками на кінофестивалях.

У 1999 році Філіппо був запрошений в повнометражну комедію «Спочатку була нижня білизна» режисера Анни Негрі, для якої ця стрічка стала дебютною. І в теж році з його участю вийшов ще один фільм - драма Тоніно Де Бернарді «Апассіоната».

На початку 2000-х років Тімі знявся в комедії «500!», Драмі «Відкрий моє серце», кінокартині «Хвиля», а пізніше поповнив свою творчу біографію ролями в таких стрічках, як «Транс» португальського режисера Терези Віллаверде, «В пам'ять про мене» Саверіо Костанзо (в якій виконав одну з головних ролей), «Сатурн в протифазі» Ферзана Оспетек, «Демони Санкт-Петербурга» Джуліано Монтальдо та багатьох інших.

У 2008 році Тімі став виконавцем головної ролі Ріно Зени в драмі Габріеле Сальватореса «Як велить Бог», а також знявся в образі лідируючих персонажів у біографічній драмі Марко Беллок «Перемагати», трилері «Подвійна година» Джузеппе Капотонді і англо-американському бойовику Антона Корбейн «Американець» з Джорджем Клуні в головній ролі.

На початку другого десятиліття 2000-х Філіппо порадував своїх шанувальників ще кількома головними ролями - в драмі «Іржа» (2011), «Коли ніч» (2011), комедії «Місія миру» (2011) і «Як красиво займатися коханням» (2012). Також в 2012 році він брав участь у зйомках нової серії про харизматичних галлах «Астерікс і Обелікс в Британії».

У 2013 році на екрани вийшло відразу три фільми за участю Тімі - біографічна драма «Як вітер» режисера Марко С. Пуччоні, комедія Валерії Бруні-Тедескі «Замок в Італії» і сімейна драма Мірко Локателли «Сторонні тіла». У всіх трьох картинах Філіппо став виконавцем головних ролей.

Зараз до виходу на екрани готується ще дві стрічки з його участю - півгодинна короткометражка «The Show Mas Go On» та історична драма «L'ultimo vampiro» режисера Марко Беллоккьо.

Крім акторської діяльності Тімі займається написанням книг і сценаріїв для фільмів, він написав три сценарії «Rosatigre e Ofelia lontana», «Fare la vita» (у співпраці з Тоніно Де Бернарді) і «Самотність простих чисел» (у співавторстві з Саверіо Костанзо). Також він допомагав у роботі над саундтреками деяких італійських стрічок, періодично з'являвся в радіопередачах і на телебаченні. А ще його голосом італійською говорять герої фільмів і мультфільмів (слон Манфред з «Льодовикового періоду», і Бетмен з фільму «Темний лицар: Відродження легенди»).




Ім’я:
23 липня 2021
Ваш коментар