Алексєй Цицилін


Алексей Цицилин

Рейтинг персони

9.8 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 4

Біографія

Олексій Цицилін - російський сценарист, режисер і оператор. Народився 5 квітня 1987 року в Воронежі.

В кіно Олексій прийшов в якості монтажера, більше 7 років віддав роботі на студії «Wizart Animation», займався стереографією і мріяв спробувати себе в якості режисера. Першим «гучним» проектом для Цициліна став анімаційний фільм «Снігова королева», в якому він виступив в якості співавтора сценарію, монтажера і оператора-постановника, у тому числі він керував відділом «layout». Картина вперше була продемонстрована на екрані 1 січня 2013 року. Режисерами цього мультфільму стали Владлен Барбе і Максим Свєшніков, який нещодавно випустив на екрани продовження новорічної історії «Ялинки кошлаті» (2014). Якраз через роботу над цим проектом йому довелося відмовитися від продовження мультфільму, і його режисерське місце продюсери запропонували Цициліну.

«Снігова королева 2: Переморозка» вийшла у світ майже через два роки після першої частини - 12 січня 2014 року. Таку незвичайну назву мультфільм отримав завдяки почуттю гумору творців, які вклали в нього певну репліку (пародію) до назви легендарного фільму «Матриця: Перезавантаження». Ще працюючи над першим фільмом «Снігової королеви», Цицилін почав продумувати ідею про розвиток історії, в новому витку сюжету головний герой - троль Орм намагається побороти загрозу вічної зими і врятувати Марібель, проте його вірні друзі, знайомі всім глядачам по першій частині, звичайно не залишать одного в біді і підтримають його, мужньо долаючи всі посталі на шляху перешкоди. Олексій Цицилін зайняв режисерське крісло і виступив в якості співавтора сценарію. У процесі створення сценарій оцінював Тимур Бекмамбетов, який виступив одним з продюсерів анімаційної стрічки. Головні дійові персонажі заговорили голосами російської співачки Нюши і актора Івана Охлобистіна (як і в першій частині), також в озвучуванні картини брали участь Шура і Льова з музичного колективу «Бі-2», Федір Добронравов, Гарік Харламов, Анна Хилькевич і багато інших. А їх зарубіжними колегами виступили Шарлто Коплі, Шон Бін (завдяки якому образ вийшов ще більш виразним, як заявив в одному зі своїх інтерв'ю сам Олексій), Белла Торн і Ізабель Фурман. Музику до мультфільму написав також іноземець - британський композитор, володар премії «Еммі» Марк Уіллот. «Снігова королева 2: Переморозка» була високо оцінена професійними критиками і відібрана для участі в «Золотому глобусі» (до речі, перший в історії, вироблений в Росії мультфільм, заявлений на цю премію).

Вже зараз Цицилін активно працює над сценарієм до третьої частини «Снігової королеви». В центрі історії знову опиниться Герда (як і в першій частині мультфільму), яка перемігши Снігових Короля та Королеву намагається відшукати своїх батьків, яких викрав Північний Вітер, на шляху вона стикається з надзвичайними пригодами, які напевно захоплять юних і не дуже глядачів. Цицилін знову виступить як режисер, і з ним разом продовжать співпрацювати продюсери Володимир Ніколаєв і Юрій Москвін (разом з якими він трудився над попередніми стрічками).

Також в планах на майбутнє Олексія створення мультфільму про перевернутий світ з незвичайними фізичними явищами, в якому будуть порушуватися філософські теми буття, хоча в цілому картина, по розповіді Олексія, що працює над історією вже 7 років, носитиме комедійний характер.

Олексій Цицилін одружений і виховує сина - його головного глядача і критика.
Ім’я:
02 серпня 2021
Ваш коментар