Іко Увайс


Iko Uwais
Дата народження:
12 лютого 1983

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 2

Біографія

Іко Ювайс (справжнє ім'я Ювайс Корні) - актор з Індонезії. Народився 12 лютого 1983 року в Джакарті (Індонезія) в сім'ї, що сповідує іслам. Іко прославився завдяки володінню національним бойовим мистецтвом пенчак силат, яким почав займатися ще з десяти років. Дідусь Ювайса, Ахмед Бунавар, став засновником школи бойового мистецтва. Коли Іко виповнилося двадцять років, він став володарем третього місця у загальноміському турнірі, а вже через два роки (у 2005) став переможцем змагань в Індонезії. Разом з командою він почав популяризувати пенчак силат у світі, побувавши в Росії, Азербайджані та Великобританії, трохи пізніше він також відвідав Францію і Камбоджа.

У кінематографі Ювайс вперше з'явився в 2007 році в одній із серій («The Mystic Arts of Indonesia: Pencak Silat») документального фільму про Індонезію. У частині фільму, де знявся Іко, якраз йшлося про мистецтво пенчак силат. Режисером стрічки виступив британець Гарет Еванс, і ця картина також стала для нього однією з перших на шляху його творчої кар'єри. Гарет подружився з Іко і перейнявся темою бойового мистецтва. Так перший спільний творчий досвід незабаром переріс у тривалу і плідну співпрацю. Вже через рік Еванс зняв Ювайса в головній ролі свого нового фільму «Мерантау», в якому він відкрив глядачам усього світу пенчак силат і продемонстрував основні прийоми напряму «сілат Харімау». Фільм був тепло прийнятий як глядацькою аудиторією, так і професійними критиками, які нагородили творців призом на фестивалі «ActionFest» в Ешвіллі 2010 році. «Мерантау» також демонструвався на міжнародному фестивалі фантастичного кіно «Puchon» у Південній Кореї і фестивалі «South by Southwest» в Техасі.

Наступною спільною роботою Еванса і Ювайса став бойовик «Рейд», процес зйомок яких завершився в 2011 році. Прем'єра «Рейда» відбулася на кінофестивалі в Торонто, де він завоював приз глядацьких симпатій, також фільм став номінантом на різні призи на світових кінофестивалях і був визнаний глядачами та критиками одним з кращих бойовиків за останні роки.

Не меншої слави удостоївся сіквел «Рейд 2», який вийшов через три роки після першої частини. Іко знову став виконавцем ролі головного героя у стрічці Гарета Еванса. Фільм завоював приз журі на кінофестивалі «Florida Film Critics Circle», а ткже став володарем десяти номінацій на премію «Maya Awards» у чотирьох з яких здобув перемогу, а також номінації на премії «Phoenix Film Critics Society Awards», «Houston Film Critics Society Awards» та «Chicago Film Critics Association Awards».

У січні 2015 року стало відомо, що Іко Ювайс виконає одну з головних ролей у фантастичному бойовику режисера Лайама О Доннелла «Скайлайн 2» і можливо з'явиться перед глядачами в одному з образів серії фантастичної саги «Зоряні війни: Пробудження сили», над якою працює режисер Джей Джей Абрамс.

У червні 2012 року Іко Ювайс одружився на індонезійській співачці Ауді Ітем, з якою через рік восени вони стали батьками дочки Атреі Сіхла Путрі Ювайс.
Постери
Ім’я:
28 жовтня 2020
Ваш коментар