Лідія Вележева


Лидия Вележева
Дата народження:
02 жовтня 1966

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Радянська та російська акторка.

Лідія Леонідівна Вележева народилася 2 жовтня 1966 року в Києві, УРСР, СРСР (зараз це столиця України), у сім'ї працівниці фабрики Любові Леонідівни та Леоніда Велєжевих. У неї є старша на 5 хвилин сестра-близнючка Ірина. Коли дівчатка були ще зовсім маленькими, їх батьки розлучилися. Мати не могла одна впоратися з двома дітьми, тому віддала Лідію й Ірину до загальноосвітньої школи-інтернату з поглибленим вивченням китайської мови. У ці роки Вележева займалася в різних гуртках і спортивних секціях: народні танці, фортепіано та гітара, фігурне катання, гандбол, драматичний гурток.

Акторка в 1983 році пробувала вступити до Київського театрального інституту імені Івана Карпенка-Карого в Києві, але не змогла цього зробити. Через рік Лідія переїхала до Москви та почала навчатися у Вищому театральному училищі імені Бориса Щукіна. Після випуску Вележева стала працювати в Державному академічному театрі імені Вахтангова.

Дебют акторки в кінематографі відбувся в 1981 році з ТБ-фільму Радомира Василевського "Очікування".

Перші великі проекти в кар'єрі Лідії з'явилися в період із 1998 по 2003 роки, коли Вележева зіграла в картині "Класик" (1998) і в серіалі "Ідіот".

Протягом 2008-2012 років акторка взяла участь у створенні таких стрічок, як "Кохання-зітхання 2" (2008), "Серпень Восьмого" (2012).

Лідія Вележева заміжня за актором Олексієм Геннадійовичем Гуськовим. У пари є двоє синів: Володимир і Димитрій.

У 2010 році акторка отримала звання "Заслужений артист Російської федерації".Ім’я:
30 вересня 2020
Ваш коментар