Пол Верховен - біографія, фільмографія та фото Пол Верховен - Kino-teatr.ua

Київ
язык
Увійти через
facebook google

Пол Верховен


Персона - Пол Верховен
Like
«Paul Verhoeven»
Дата народження:
18 липня 1938

Біографія

Нідерландський і американський кінорежисер.

Пол Верховен народився 18 липня 1938 року в Амстердамі. У 1960 році закінчив університет Лейдена, де вивчав математику і фізику. Під час навчання відвідував курси Нідерландської кіноакадемії. Знімав пропагандистські фільми для морської піхоти Нідерландів. У 1960-і, після його переходу на телебачення він знімає документальні та ігрові короткометражні фільми. У 1969 році молодий режисер знайомиться з Рутгер Хауер - актором, який на кілька років стає його візитною карткою. Разом вони роблять телесеріал про пригоди середньовічного лицаря Флориса.

Першим повнометражним ігровим фільмом Верховена стала весела трагікомедія «Справа є справа» (1971) про двох амстердамських повій. Вже з другої картини «Турецькі солодощі» (1973) з Рутгер Хауер у головній ролі режисера «записали» в список скандалістів, що витягають вади сучасного суспільства, що описують його шокуючу дійсність. У 1977 році зняв фільм про Другу світову війну в Нідерландах «Помаранчевий солдат». Екранізував роман відомого нідерландського письменника Герарда Реве «Четвертий чоловік» (1983). Його перший англомовний історичний фільм «Плоть і кров» (1985) про ураженої чумою Фландрії XVI століття, представленої очима найманця у виконанні того ж Хауера, стала останньою роботою режисера так званого «нідерландського періоду».У середині 1980-х років перебирається в США. Переїхавши в США, режисер починає знімати комерційні блокбастери. Його фільми «Робот-поліцейський», «Згадати все» користуються великим комерційним успіхом. У 1992 році на екрани виходить картина, що стала своєрідним каноном в кінематографі - легендарний еротичний трилер «Основний інстинкт» з Майклом Дугласом і Шерон Стоун в головних ролях. Пол Верховен - перший номінант премії «Золота малина», що особисто був присутнім на церемонії вручення і прийняв цю антинагороду. Верховен отримав «Золоту малину» як найгірший режисер року за фільм «Шоугёлз» (1995). Після провалу цієї картини в прокаті Верховен знову звертається до фантастики. У 1997 році з'являється екранізація знаменитого роману Роберта Хайнлайна - фільм «Зоряний десант», розкритикована за зайвий мілітаризм, а у 2000 році - «Невидимка» - сюжет про трагедію вченого, який стає невидимим.

У 2006 році виходить знятий в Нідерландах фільм «Чорна книга», дія якого розгортається під час останніх місяців Другої світової війни. «Чорна книга» стає абсолютним рекордсменом за касовими зборами в Нідерландах і отримує три вищі національні кінонагороди «Золоте теля», в тому числі в номінаціях «кращий фільм» і «найкращий режисер».


Рейтинг персони   |   Ваша оцінка:
8.0 / 10 Голосів: 1


Ім’я
17 вересня 2019
Ваш коментар