Алісія Вікандер


Alicia Vikander
Дата народження:
03 жовтня 1988

Рейтинг персони

9.1 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 27

Біографія

Актриса, продюсер

Алісія Аманда Вікандер народилася в Гетеборзі, Швеція, в родині актриси і психіатра. Коли дівчинці було всього два місяці батьки розлучилися. Алісію виховувала мати, а кожний другий тиждень вона їздила до батька, де жили її зведені брати і сестри.

Вікандер не відразу пішла шляхом матері. Спочатку вона дев'ять років провчилася у Королівській балетній школі Швеції. Паралельно Алісія з'явилася в декількох мюзиклах Опери Гетеборга. У 15 років дівчинка переїхала до Стокгольму, щоб навчатися у старших класах балету і стати солістом. Літо Вікандер теж проводила з користю. Вона відвідувала курси мов і подорожувала по всьому світу. Одного разу дівчина відвідала заняття Школи американського балету в Нью-Йорку. Через травму Алісія була змушена відмовитися від кар'єри професійного танцюриста. Вона двічі безуспішно намагалася вступити до театрального училища, слідуючи своїй мрії стати актрисою.

Дебютом Алісії Вікандер став телевізійний шведський проект "Min balsamerade mor" у 2002 році. Через три роки дівчина отримала роль в драматичному телесеріалі "En decemberdröm". Вона з'явилася у 13ти епізодах. Після ще кількох короткометражок і серіалу Вікандер знялася в популярному шведському проекті, який зробив її знаменитою для всієї Скандинавії - "Другий напрямок". Такий успіх приніс актрисі першу роль у повнометражному фільмі "Піднесення". Критики позитивно прийняли її виконання. За роль у драмі Алісія отримала нагороду як висхідна зірка на Стокгольмському кінофестивалі, премію Берлінського кінофестивалю і престижну шведську нагороду Guldbagge.

Потім були ще два скандинавських проекта: "Королівські коштовності", який отримав нагороди Берлінського кінофестивалю, і "Королівський роман" з Медсом Міккельсеном, оскарівський номінант категорії Кращий фільм іноземною мовою. Незабаром Алісію Вікандер запросили знятися в англомовному проекті Джо Райта "Анна Кареніна" за романом Льва Толстого. У драмі також знялися Кіра Найтлі, Джуд Лоу, Аарон-Тейлор Джонсон, Донал Глісон та ін. За роль Кітті Алісія отримала номінацію від BAFTA, а Міжнародний кінофестиваль Хамптонс додав її у список 10 акторів, яких потрібно подивитися в 2012 році.

У 2013 році Вікандер знялася в шведській драмі "Готель" і в британському трилері "П'ята влада" з Бенедиктом Камбербетчем, Даніелем Брюлем та ін. Актрису знову відзначили номінаціями кілька відомих кінофестивалів. За рік Алісія з'явилася в історичній драмі "Спогади про майбутнє" з Кітом Харінгтоном і в фантастичному фільмі Сергія Бодрова "Сьомий син".

Широку популярність актриса отримала після ролі штучного інтелекту в фантастичному трилері Алекса Гарленда "Ex Machina" з Доналом Глісоном і Оскаром Айзеком. Картина отримала Оскар за Кращі візуальні ефекти. Участь в цьому проекті допомогло Вікандер отримати ролі в наступних відомих проектах. Так, Алісія знялася у Гая Річі в шпигунському фільмі "Агенти А.Н.К.Л." з Генрі Кавіллом, і в біографічній драмі "Дівчина з Данії" з Едді Редмейном. За роль Лілі Ельбе актриса отримала свій перший Оскар.Постери
Ім’я:
19 вересня 2021
Ваш коментар