Елен Венсан


Hélène Vincent
Дата народження:
09 вересня 1943

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Елен Венсан - французька актриса. Народилася 9 вересня 1943 року в Парижі. Справжнє ім'я актриси - Джоселін Елен Наїн, прізвище Венсан взяла після шлюбу з французьким актором і режисером Жаном-П'єром Венсаном. Вона отримала ази акторської спеціальності на курсі Раймонда Жирара.

Більшу частину життя Елен присвятила сцені, вона грала в постановках за творами Ібсена, Шекспіра, Стріндберга, працювала з такими театральними режисерами, як Патріс Шеро, Бернард Собель і, звичайно, своїм чоловіком Жаном-П'єром Венсаном.

На екрані вперше Елен засвітилася в кінці 1960-х років, її дебютна роль відбулася в драмі режисера Рене Алліо «П'єр і Поль» в 1969 році, де вона з'явилася в образі Мішель. А через три роки вона, продовжуючи співпрацювати з тим же режисером, з'явилася в його наступному фільмі - історичній драмі «Французькі кальвіністи». У цей же період актриса грала разом з П'єром Рішаром і Філіпом Нуаре в комедії «Хмара в зубах», військовій драмі «Нехай розпочнеться свято», з Мішелем Пікколі в драмі Етьєна Пер'є «Неминуча жертва», а також серіалах «Панове присяжні засідателі», «Жінки біля моря» і «Нічні лікарі».

Справжнім творчим проривом в кінокар'єрі Венсан стала роль Мадам Маріель Ле Куесної в комедії режисера Етьєна Шатильє «Життя - це довга щаслива ріка», що вийшла на екрани на початку 1988 року. Фільм мав величезний успіх, і багаторазово номінувався на премію «Сезар». Елен Венсан також стала володаркою нагороди за кращу роль другого плану. Такої ж номінації вона удостоїлася і в 1991 році за роль у драмі Андре Тешине «Я не цілуюся» і в 2012 році за головну роль в картині Стефана Бризе «За кілька годин до весни».

За свою творчу кар'єру Елен Венсан порадувала глядачів більш ніж 70-ма різноплановими ролями, її акторською грою можна насолодитися у фільмі Кшиштофа Кесльовського «Три кольори: Синій», драмі «Моє життя в рожевому кольорі» Алена Берліні, комедії Альбера Дюпонтель «Під замком», комедії «Трезор» режисерів Клода Беррі і Франсуа Дюпейрона та багатьох інших.

Нещодавно актриса з'явилася в комедії Сильвена Шоме «Мій Аттіла Марсель» (2013) та фільмі Олів'є Накаша та Еріка Толедано «Самба» (2014). Крім того вона активно знімається в нових стрічках, випуск яких запланований на найближчі роки, серед них комедія «Sam: Flux», фільм Жиля Леграна «L'odeur de la mandarine» і франко-китайська картина «Looking for Rohmer».

У Елен Венсан є син Томас, нині відомий французький режисер, сценарист і актор.
Ім’я:
27 липня 2021
Ваш коментар