Дензел Вашинґтон


Denzel Washington
Дата народження:
28 грудня 1954

Рейтинг персони

9.8 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 24

Біографія

Американський актор, продюсер і режисер. 

Народився в місті Маунт Вернон, штат Нью-Йорк, США. 

Закінчивши школу, Вашингтон поступив у Фордхемський університет, де спочатку вивчав медицину, потім біологію, потім захопився журналістикою і, нарешті, зацікавився театром. Дензел блискуче грав в багатьох постановках студентської трупи, однією з кращих його ролей став Отелло в постановці шекспірівської трагедії. 

Талант і працьовитість Вашингтона були відмічені отриманою ним стипендією, яка давала йому право продовжити освіту в Американській Театральній Консерваторії в Сан-Франциско, не дивлячись на те, що він отримав диплом журналіста в 1977 році. Проте не провчившись там і року, актор покинув школу, і з тих пір єдиним місцем, де він відшліфовував свою акторську майстерність, стали театральні підмостки і знімальний майданчик. 

Першою роллю у великому кіно стала комедія Майкла Шультца "Копія в негативі" (1981). Після успіху "Слави" (1989) Голлівуд запатентував Вашингтона як позитивного героя бойовиків і драм. Створювалося відчуття, що на екрані Дензел може існувати лише в двох іпостасях - або як хороший коп, або як борець за права людини. Загальну нерадісну картину скрашували дві соковиті, суперечливі ролі у Спайка Лі в "Блюзі про краще життя" (1990) і "Його гру" (1998). Саме ці роботи найадекватніше передавали все ж очевидний талант актора до перевтілення. 

Робота у фільмі "Ураган" (1999) стала етапною в кар'єрі актора. Філігранно зіграна роль боксера Рубіна Картера по кличці "Ураган", який майже двадцять років провів за гратами по звинуваченню у вбивстві, якого не здійснював, принесла Вашингтону премію "Золотий глобус", номінацію на "Оскар" і приз МКФ в Берліні "за кращу чоловічу роль". 

Довгоочікуванний "Оскар" за головну роль акторові принесла драма "Тренувальний день" (2001) режисера Антуана Фукуа. Вашингтон став другим після Сіднея Пуатьє темношкірим актором, удостоєним винагороди в цій номінації. 

2002 став роком режисерського дебюту Вашингтона: він зняв психологічну драму "Історія Ентоні Фішера", де зіграв одну з головних ролей. 

Дензел Вашингтон є творцем кінокомпанії "Mundy Lane Entertainment", перший фільм якої був випущений в 1995 році. Як продюсер Вашингтон вперше виступив в 1995 році у фільмі "Хенк Аарон: у гонитві за мрією". 

Також знімався у фільмах "Malcolm X" (1992), "The Pelican Brief" (1993), "Crimson Tide" (1995), "The Bone Collector" (1999),"remember the Titans" (2000), "Training Day" (2001), "John Q" (2002), "Inside Man" (2006), "Deja Vu" (2006) та інші.
Постери
Ім’я:
02 березня 2021
Ваш коментар