Цзян Вень


Jiang Wen
Дата народження:
05 січня 1963

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

 Китайський актор, кінорежисер і сценарист.

Народився в сім'ї військового в місті Таньшань провінції Хебей. У віці 6 років переїхав до Пекіна. З 1980 по 1984 рік навчався в Центральному театральному інституті Китаю. З 1984 року почав акторську кар'єру, як в театрі (Китайський молодіжний театр), так і в кіно.

Перша кінороль - спадкоємець трону Пу І у фільмі «Остання імператриця». Завдяки вдалому дебюту Цзян Веня в 1986 році запрошує на головну чоловічу роль в новому фільмі «Селище Фужун» відомий режисер Се Цзінь. Відразу слідом за цим в 1987 році Чжан Імоу запрошує його на головну роль у фільмі «Червоний гаолян». Завдяки успіху фільму Чжан Імоу як в Китаї, так і за кордоном Цзян Вень став одним з провідних китайських акторів. Пізніше Цзян Вень знявся в ще одному фільмі Чжан Імоу - «Зберігай спокій»

Як сценарист і режисер дебютував в 1995 році з фільмом «Сонячні дні». За режисерську роботу над цим фільмом удостоївся нагороди на тайванському кінофестивалі «Золотий кінь» (1996). Також фільм очолив рейтинг кращих десяти фільмів світу за 1995 рік за версією журналу «Time».Постери
Ім’я:
24 липня 2021
Ваш коментар