Лі Воннелл


Leigh Whannell
Дата народження:
17 січня 1977

Рейтинг персони

7 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 2

Біографія

Австралійський сценарист, актор і продюсер. 

Народився в Мельбурні, Вікторія, Австралія. 

Лі з чотирьох років писав розповіді, пізніше він почав писати рецензії для телебачення, а в 18 років поступив в кіношколу при Королівському технологічному інституті Мельбурну. Під час навчання Уеннелл познайомився з Джеймсом Ваном, який надалі стане його діловим парнером. Працював кінокритиком на австралійських телешоу, включаючи "Recovery" телеканалу АВС.  

У кіно дебютував в якості актора, зігравши роль в серіалі "Сусіди" (1996). В 2003 році з'явився у фільмі "Матриця: Перезавантаження", а також озвучив персонажа з гри "Enter the Matrix". 

В 2003 році Лі і Джеймс Ван написали сценарій до фільму "Пила" і зняли короткометражний фільм за мотивами "Пили". Незабаром Вана і Уеннелла запросили знімати фільм за їх сценарієм, так в 2004 році на екрани вийшла картина "Пила: Гра на виживання", в якій Уеннелл також зіграв одну з головних ролей -  Адама Стенхайта. 

Після успіху першої частини Лі виступив сценаристом сиквела, так з'явилася "Пила II" (2005). Потім, в той час, як Джеймс Ван відмовився в участі зйомок наступних частин "Пили", Уеннелл написав сценарій "Пила III" на основі сюжету Джеймса Вана. І щоб ніхто більше не знімав четверту частину, вбив головного персонажа - вбивцю Джона Крамера. Проте це не подіяло. Але після цього Уеннелл, дивлячись на Вана, який вже давно займався власними проектами, незалежними від інших фільмів, теж зайнявся своєю кар'єрою. 

Так, в 2007 року вийшов фільм "Мертва тиша", над яким він працював разом з Джеймсом Ваном (останній є не лише сценаристом, але ще і режисером фільму). В 2008 році разом з Джеймсом Ваном вони знімають п'яти хвилинну короткометражку "Собачий рай", в якій Лі Уеннелл грає головну і майже єдину роль. 

В 2008 році акторові дісталася головна роль в трилері Джоді Двайєра "Вимираюча порода". У драмі 2009 року "Пробач" режисера Тома Антона, Уеннеллу також дістався один з головних персонажів. 

В 2010 році Уеннелл знов співпрацює з Джеймсом Ваном в написанні сценарію для нової картини Вана  - "Астрал" (окрім створення фільму, Лі взяв участь в ньому в якості актора).
Ім’я:
28 липня 2021
Ваш коментар