Бен Вітлі


Ben Wheatley

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Бен Уітлі - англійський кінорежисер, творець телевізійних комедійних шоу, короткометражних анімаційних фільмів і реклами в інтернеті. Народився в 1972 році в місті Беллерікей англійського графства Ессекс. Він навчався в школі «Haverstock» в Північному Лондоні, де в 6 класі познайомився зі своєю майбутньою дружиною Емі Джамп. Зараз сім'я проживає в Брайтоні і виховує сина. Емі також є співзасновником блогу «Містер і місіс Уітлі».

На початку творчої кар'єри Бен знімав короткометражні фільми та анімаційні ролики, які викладав в інтернет для залучення більш широкого кола глядачів. Короткий ролик Бена «хитрий трюк», в якому його друг Роб Хілл перестрибує через машини, набрав понад 10 мільйонів переглядів. Поступово блог «Містер і місіс Уітлі» наповнювався новими роликами, анімаційними кліпами і іграми, і до того моменту, коли їх було близько сотні, персоною Уітлі зацікавилися великі комерційні компанії.

У 2006 році Бен отримав нагороду «Ліон» в рамках канського фестивалю реклами за рекламний ролик «AMBX». У липні того ж року Бен став режисером анімаційного сатиричного серіалу «Сучасні покидьки» («Modern Toss»). Він застосовував флеш-анімацію, скетчі, які ґрунтувалися на живій зйомці в сукупності з грубою жаргонною лексикою. Вперше серіал був продемонстрований на телеканалі «Channel 4». Також Уітлі став одним з творців комедійних епізодів із серії «Time Trumplet» на каналі «BBC Two» і виступав режисером і учасником скетчів «Comedy Shuffle» на каналі «BBC Three». У період з 2007 по 2009 рік Уітлі працював над новими серіями «Сучасних покидьків» і серіалами «Не ті двері» і «Ідеал» (5 і 6 серії для каналу «BBC Three»).

У 2009 році відбувся справжній дебют Уітлі-режисера. На екрани вийшов його перший повнометражний фільм «Вбивство - справа сімейна», який був створений за гранично короткий термін. Комедія отримала приз «Next Wave» на фестивалі «Raindance», що проходить в Лондоні.

У 2011 році Уітлі завершив свій другий фільм - кримінальний трилер «Список смертників». А через рік на екрани вийшла його третя повнометражна робота - чорна комедія «Раз! Два! Три! Помри! », світова прем'єра відбулася в травні 2012, а російські і українські глядачі змогли оцінити картину Уітлі взимку 2013. Головні ролі у фільмі виконали Еліс Лоу і Стів Орам, які також виступили як сценаристи цієї стрічки разом з дружиною режисера - Емі Джамп. Комедія потрапила в список «Directors 'Fortnight» на Каннському кінофестивалі в 2012 році.

У 2012 році Бен опинився в числі режисерів фільму жахів «Азбука смерті», а також випустив свою картину в тому ж жанрі «Поле в Англії», яка була профінансована компанією «Film4».

Через два роки Уітлі виступив режисером перших двох епізодів 8 сезону популярного серіалу «Доктор Хто: Глибокий вдих», шанувальником якого він є з самого дитинства. В цей же період з'явилася інформація про новий проект створення науково-фантастичного серіалу «Шовковий шлях» для каналу НВО, де Уітлі виступить автором сценарію і режисера. Також найближчим часом планується вихід на екрани двох нових картин режисера - комедії «Ідеал» та фантастичного бойовика «Висотка».
Ім’я:
16 червня 2021
Ваш коментар