Робін Вільямс


Robin Williams
Дата народження:
21 липня 1951
Дата смерті:
11 серпня 2014

Рейтинг персони

9.6 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 10

Біографія

 Американський актор, комік, лауреат декількох «Еммі» та «Греммі». Починав як комік розмовного жанру, але згодом здобув славу виконуючи комічні, а з часом і драматичні ролі на телебаченні та в кіно. Зокрема, 1998 р. отримав «Оскара» як актор другого плану.

Робін Вільямс народився в Чикаго, в родині фотомоделі та одного з керівних працівників автомобільної компанії Ford. Батько був відповідальним за район середнього заходу країни і сім'я часто подорожувала. Спочатку вони мешкали у штаті Іллінойс, потім у Мічигані і нарешті у Каліфорнії. З попереднього шлюбу матері у нього ще був старший брат Макларін та Тод зі шлюбу батька. За його власним визнанням, бажання стати актором у Вільямса виникло після перегляду кінофільму Стенлі Кубрика — «Доктор Стрейнджлав». Ще у школі він пішов на курси акторського мистецтва, вивчав драму у школі. По закінченні школи за рекомендацією батьків він вступив до одного з елітних коледжів, де мав вивчати юриспруденцію і продовжити кар'єру на дипломатичній службі. Однак крім акторського мистецтва інші предмети мало цікавили Вільямса. Коли за неуспішність його таки відрахували з коледжу, батько наполіг на тому, щоб він здобув якийсь практичний фах, перш ніж іти до акторської школи. Вступивши на курси зварювальника на вимогу батька, Вільямс почав готуватися до своєї справжньої кар'єри актора. Не закінчивши курси зварювання, після батькової смерті, за результатами прослуховування, 1973 року його одразу взяли на старші курси Джульярдської школи — однієї з елітних драматичних шкіл країни. Найбільшого успіху Вільямс досяг у копіюванні численних діалектів та акцентів, що пізніше стало йому в пригоді в акторській кар'єрі. Разом з іншим відомим актором Крістофером Рівом він також виконував і драматичні ролі.

Перші ролі.

Перші виступи Вільямса були комічні монологи, спочатку він виступав у клубах Сан-Франциско. Першою роллю на телебаченні став епізодичний образ інопланетянина Морка в одній із програм Ен-Бі-Сі. Цей персонаж став настільки популярним серед глядачів, що компанія започаткувала новий сітком «Морк і Мінді», який виходив у 1978–1982 рр. Успіх Робіна Вільямса у цій програмі зробив його дуже відомим в Америці, серед молодого покоління почали поширюватися вислови та кліше започатковані Робіном на екрані.

Незважаючи на успіх на телебаченні, Робін продовжував виступати з комічними монологами. З часом його успішні виступи на естраді зажили йому значної слави у США, його шоу з'являлися на Бродвеї, виходили окремими дисками. Талант Вільямса як пародиста, на думку багатьох, був неперевершений — він мав феноменальну можливість змінювати декілька акцентів і голосів у одному й тому ж діалозі, пародіювати відомих осіб і політиків. Під час багатьох зі своїх виступів, велику частину займала щира імпровізація, коли він вживав непідготовлений матеріал і спирався на смаки та реакцію аудиторії. За його власним визнанням, пародіювати він почав ще змалку, коли копіював південний акцент своєї тітки. З часом цей талант він удосконалив настільки, що був здатний виконувати діалоги і міняти ролі та акценти спонтанно і дуже швидко.

Визнання у кіно

З початку 1980-х Вільямс мав декілька епізодичних ролей у кіно, але найбільшої слави зажив своєю участю у фільмі «Доброго ранку, В'єтнаме!», за яку його було вперше номіновано на «Оскара». Ця роль зробила Вільямса відомим не тільки як комічного, але й драматичного актора. Втім, найуспішнішими для нього були комічні ролі в таких фільмах як «Місіс Даутфайр», де його гра і майстерність стали легендарними.

Окрім численних ролей у кіно, Вільямса також запрошували на озвучування повнометражних мультфільмів. З-поміж озвучених ним мультфільмів критики відзначають «Аладдін», де він озвучив роль джина. Як зізнався актор, більшість діалогів він вигадав спонтанно, користуючись феноменальною можливістю пародіювати та копіювати акценти з великою швидкістю. Успішними також стали його ролі у «Роботах», «Двохсотлітній людині» та інші.

Попри славу комічного актора, Робін Вільямс не полишав зніматися й у драматичних картинах. Його талант драматичного актора не лишився невідзначеним кінокритиками  — він номінувався на «Оскара» за ролі у фільмах «Товариство мертвих поетів» (1989), «Якоб — брехун» (1999) та інші. 1997 року за роль психолога у фільмі «Розумник Вілл Хантінг» Вільямса нагороджено премією Американської кіноакадемії як найкращого актора другого плану.

Приватне життя

За власним визнанням, протягом кількох років актор мав серйозні проблеми зі зловживанням наркотиків і алкоголю. Смерть відомого коміка та друга Джона Белуші спонукала його покінчити з наркотиками, пізніше він також лікувався у клініці від алкоголізму. Робін Вільямс одружувався двічі — вперше 4 червня 1978 року з Валері Веларді, з якою в нього народився син Закарі (Зак) 1983 року. Однак вже 1988 року шлюб розпався, а через рік, а саме 30 квітня 1989 р., він одружився з Маршею Гарсес. У подружжя народилося двоє дітей — Зельда (названа на честь головної героїні серії ігор The Legend of Zelda) та Коді. Донька Зельда теж почала зніматись у фільмах зі своїм батьком.

Смерть

Вільямса знайшли непритомним у власному будинку в місті Парадайс Кей, Каліфорнія 11 серпня 2014 об 11:55 за місцевим часом і оголосили мертвим о 12:02. Шериф округу Марін заявив, що імовірною причиною смерті Вільямса стала асфіксія (задуха), однак остаточно причину смерті буде встановлено після проведення судово-медичної експертизи, яка відбудеться 12 серпня. Представник актора заявив, що перед смертю Вільямс «боровся з важкою депресією», проте він не підтвердив заяви про самогубство.

Дружина Вільямса сказала: «Я втратила свого чоловіка і найкращого друга, а світ втратив одного з найулюбленіших артистів і найпрекрасніших людей». Друг-комік актора Стів Мартін написав у твіттері: «Мене не могла не вразити смерть Робіна Вільямса, справжньої людини, найбільшого таланту, партнера по сцені, непідробної душі». 12 серпня 2014 представник американської місцевої поліції Кейт Бойд заявив, що актор Робін Вільямс вчинив самогубство через повішення.Постери
Ім’я:
27 вересня 2021
Ваш коментар
fauntleroy_fox
fauntleroy_fox (Киев) 07 вересня 2017 16:03
0

Человек легенда! Покойся с миром, Роби!
.
Гість
Гість 19 вересня 2016 13:28
0
Місіс Даутфайр, Джуманджі, Куди приводять мрії-добрі красиві фільми, де головний герой до останнього не втрачає надію, що змушують задуматися і вірити в кохання, вірність, справедливість...Дуже шкода актора. Царство Небесне. Пішов з життя 11.08.2014р.
.
Катя Зиновьева
Катя Зиновьева (Киев) 19 липня 2012 09:39
0

один из самых любимых актеров! невероятно чудесный.
.