Юень Ву-Пін


Yuen Woo-ping

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Актор, режисер, продюсер, сценарист, постановник бійок.

Місце народження: Пекін, Китай.

Ім'я Воо-пін в перекладі з кантонского діалекту означає - Мирний.

Перш, ніж показатися в кіно, вивчав оперу. Навчався в оперній школі, яку так само відвідували і Джекі Чан (але вже після відходу Юйеня Воо-пина) і Саммо Хунг Кам-Бо, з якими він потім не раз співпрацює. Пізніше почав працювати каскадером, включаючи сцени, де він виконував небезпечні трюки під час бійок. Знає кунг-фу, якому навчив його батько Юн Сіу Тієн, який займався і тренуванням Джекі Чака.

Проходячи період каскадерської кар'єри, потроху виконує і повноцінні ролі, спершу другорядні й епізодичні, що припало на початок 60-х років. Крім того, він часто працює саме як так званий "хореограф бійок", працюючи над постановкою трюків і рухів у фільмах про кунг-фу. Пізніше його на цю ж посаду запрошують під час зйомок фільмів "Матриця" (1999), "Тигр, що крадеться, дракон, який ховається" (2000), "Убити Білла" (2003). Для постановки бійок в "Матриці" Вачовскі, а саме вони і ввели Юйеня Воо-пина до Голлівуду, запросили після того, як їх захопила його робота в стрічці "Кулак легенди" з Джетом Лі.

Досить затвердившись як актор, втім продовжуючи цю кар'єру і далі, в 1978 році дебютує як режисер. Першою постановочною роботою стала стрічка "Змія в тіні орла", на головну роль у яку він запросив Джекі Чана. Свій другий фільм ("П'яний майстер") режисер знову знімає, запросивши на головну роль Джекі Чана. Часто працює саме з Джекі Чаном, Джетом Лі і актором Саммо Хунг Кам-Бо. Перші два у 2008 році зіграли в його продюсерському проекті "Заборонене царство".

У 2013 році грає одну з ролей, а крім того знову таки займається хореографією бійок, у фільмі Вонга Кар-Вая "Великий майстер".
Ім’я:
03 серпня 2021
Ваш коментар