Чжан Цзиї


Zhang Ziyi
Дата народження:
09 лютого 1979

Рейтинг персони

9.7 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 3

Біографія

Актриса, фотомодель.

Місце народження: Пекін, Китай.

Народилася в сім'ї економіста і виховательки в дитячому садку. З восьми років вивчаючи танці, надходить в Пекінську академію танцю, що сталося, коли дівчинці було 11 років. Ініціаторами були її батьки. Однак провчившись там деякий час, йде звідти, не знайшовши спільної мови з однолітками і не прийнявши поглядів її вчителів.

Продовжуючи захоплюватися танцями, у віці 15 років виграє в танцювальному конкурсі національного масштабу. У 1996 вирішує зайнятися акторством і вступає до престижної Пекінської Центральної академії драми. Через два роки навчання з'являється у фільмі Чжана Імоу "Дорога додому", що вийшов на екрани в 1999 році. Пізніше режисер ще не раз запрошує актрису в деякі свої фільми. Так трапляється, що їхні спільні фільми, нехай їх не так вже й багато, виступають на різних престижних кінофестивалях, де отримують нагороди. Той же "Дорога додому" отримав кілька нагород на Берлінському кінофестивалі і кінофестивалі Sundance. Удача допомагає її кар'єрі і її другий серйозною роллю стає фільм "Тигр, що крадеться, дракон" (2000), яким займався режисер Енг Лі.

У 2002 році Чжан Цзиі з'являється американському фільмі "Час пік 2", де головні ролі виконали Джекі Чан і Кріс Такер. Для фільму їй довелося вчити англійську мову, що давалося важко. Як помічника вона використовувала пісні Емінема. Часто Джекі Чан сам перекладав актрисі вимоги режисера. Проте далі вона знімається практично повністю виключно у себе на батьківщині, вступаючи в проекти, які найчастіше мають якісь історичні основи і конфлікти. Це й ті ж стрічки Чжана Імоу "Герой" (2002) і "Будинок літаючих кинджалів" (2004), фільм Вонга Кар-Вая "2046" (2004). За ролі у стрічках "Будинок літаючих кинджалів" і "Мемуари гейші" (2006) бере участь у багатьох номінаціях найпрестижніших нагород у кіно.

При тому, що в фільмографії Чжан Цзиі багато фільмів з використанням бойових мистецтв, зокрема техніка кунг-фу, сама дівчина не володіє бойовими навичками. Домогтися правдоподібності їй допомагає саме минуле захоплення танцями.

У 2013 році на екрани виходить фільм Вонга Кар-Вая з її участю, де розказана історія про великого майстра бойових мистецтв Іп Мана.Постери
Ім’я:
02 серпня 2021
Ваш коментар