Едвард Цвік


Edward Zwick
Дата народження:
08 жовтня 1952

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Американський режисер, сценарист і продюсер.  

Едвард Цвік народився 8 жовтня 1952 року в Чикаго, штат Іллінойс, США. Його батьки єврейського походження. Зайнявся режисурою ще в середній школі і стажувався в театрі Academy Festival в Лейк Форест. Після закінчення школи, вступає до Гарварду, де поєднує вивчення літератури і роботу в театрі в якості драматурга. Після завершення освіти, отримав стипендію Rockefeller Fellowship, яка дозволила йому стажуватися у найвідоміших театральних труп Європи. У 1975 році Едвард був прийнятий в члени Американського інституту кіно.  

Режисерський дебют в кінематографі відбувся в 1976 році з серіалу "Сім'я" та короткометражки "Тімоті й ангел". У 1979 для 3 епізодів того ж серіалу "Сім'я" Едвард вперше написав сценарій.  

За перше десятиліття своєї роботи режисер займався маловідомими проектами. Першим більш-менш відомим фільмом став "Доблесть" 1989 року, де зіграв Дензел Вашингтон. 5 років потому вийшла досить непогана картина з відмінним кастом – "Легенди осені".  

Крім режисури і написання сценаріїв, Цвік займався продюсуванням стрічок. Так одне з його дітищ, "Закоханий Шекспір" в 1999 році отримало премію "Оскар" як "Кращий фільм".  

У 2003 році на екрани вийшла прекрасна картина сценариста-режисера Цвіка – "Останній самурай". Ця стрічка була номінована на "Оскар" в 4 номінаціях.  

Через 3 роки вийшла нова картина режисури Едварда – п'ятикратний номінант на золоту статуетку "Кривавий алмаз", де головну роль виконав Леонардо ДіКапріо (він був номінований на "Оскар" за "Кращу чоловічу роль").  

У 2010 році була непогана сценарна і режисерська робота над стрічкою "Любов та інші ліки", а в 2014 остання на даний момент знята Цвіком картина – "Жертвуючи пішаком".  

20 жовтня 2016 року на екрани виходить новий фільм Едварда Цвіка – "Джек Річер 2: Ніколи не повертайся".  

Едвард одружений на Ліберті Годшалл. У пари немає дітей.

Ім’я:
20 січня 2021
Ваш коментар