Ельза Зільберштейн


Elsa Zylberstein
Дата народження:
16 жовтня 1968

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

 Французька актриса.

Ельза Флоренс Зільберштейн народилася 16 жовтня 1968 року в одному з передмість Парижа в родині польського ашкеназі, фізика Альберта Зільберштейна і його дружини католички Ліліан Шенар. З дитинства Ельза активно захоплювалася танцями і кілька років відвідувала спеціалізовані навчальні заклади. Після навчання у Франсіса Юстер в Cours Florent намагалася вступити до Національної Консерваторії драматичного мистецтва, але провалила іспити. Після невдалої спроби вступити в Консерваторію Ельза Зільберштейн відвідувала кастинги і в кінці 1980-х років зіграла кілька незначних епізодичних ролей в кіно. У 1991 році вона потрапила на відбір Моріса Піали, який запропонував їй першу велику роль в своєму історико-біографічному фільмі «Ван Гог», за яку в 1992 році актриса отримала Приз Мішеля Симона на кінофестивалі «Актори екрану» і вперше номінувалася на кінопремію «Сезар », як найперспективніша актриса.

Справжнє визнання глядачів і критиків актрисі принесла роль у фільмі 1993 року «Мина Танненбаум», за яку вона була удостоєна премії Ромі Шнайдер. У 1994 році Ельза Зільберштейн знялася в біографічній драмі Жерара Корбе «Фарінеллі-кастрат», яка отримала премію «Золотий глобус» і була номінована на «Оскар» в категоріях за кращий фільм іноземною мовою. Зіграла також роль Сюзанни Валадон у фільмі «Лотрек» і неофіційну дружину художника Модільяні Жанну Ебютерн в стрічці 2004 року «Модільяні». В кінці 1990-х років Зільберштейн зіграла роль Рашель в стрічці Рауля Руїса «Знайдений час» (фр. Le Temps retrouvé) - досить вдалою і тепло сприйнятої критиками адаптації легендарної однойменної новели Марселя Пруста.

У 2006 році Зільбершейн зіграла Матильду, ортодоксальну єврейську жінку, що зіткнулася з проблемами шлюбу в стрічці «Маленький Єрусалим», за що була номінована, як найкраща актриса на премію «Кришталевий глобус» від французької преси. У 2008 році актриса зіграла в двох фільмах, які були представлені на Берлінському кінофестивалі: «Я так давно тебе люблю» і «Фабрика почуттів». За роль в першому, Зільберштейн була удостоєна премії «Сезар», як краща актриса другого плану. Крім роботи в кіно Ельза Зільберштейн також грає на театральній сцені.Постери
Ім’я:
26 липня 2021
Ваш коментар