Восени...


Рецензія на фільм: Час хризантем
Фільм Час хризантем

У родині киянки Ольги стається трагедія – від хвороби помирає чоловік. Поки ідуть приготування до похорону, головна героїня подорожує по місту, щоб впоратися з депресією. За вікнами – початок осені, той самий «час хризантем». Ольга зустрічає різних людей, знайомих і незнайомих, з якими заводить розмови про життя або допомагає вирішити їхні власні проблеми…

Таким є сюжет фільму «Час хризантем», другої повнометражної роботи українського режисера Дмитра Мойсеєва (ні, не співака), який у 2013 році відзначився чудовим фільмом «Такі красиві люди». Після «Часу хризантем» можна з впевненістю сказати, що Дмитро – один з небагатьох українських режисерів, які уміють знімати хороші фільми. Принаймні, у жанрі мелодрами.

Головне, чим приваблює «Час хризантем» - це атмосферою меланхолії і романтики, підсиленої відповідною музикою. Події, в яких бере участь Ольга (допомогти вилікуватись хлопцеві-аутисту, порозумітися з родиною покійного чоловіка, розрадити (в прямому, а не в переносному розумінні) відвідувача бару, якого зрадила дружина) швидко змінюють одна одну, персонажі ведуть, на диво, цікаві діалоги, в яких присутній гумор (правда, нечасто, але коли жартують, то справді смішно), а над оповіддю не висить відчуття депресії та безвиході. Видно, що сценарист любить своїх персонажів, і дарує їм оптимізм та надію на краще майбутнє. Однозначно, цікавий перебіг подій – це також заслуга харизматичної і привабливої актриси Алли Бінєєвої, яка зіграла головну героїню. Актриса нормально вжилась в роль і виглядає природньо.

Візуально фільм також виглядає нормально: в наявності приємна картинка і прийнятна операторська робота.

Безумовно, фільм є за що посварити. У деяких сценах відчувається певне сюжетне провисання, через що складається враження, ніби в оригіналі «Час хризантем» мав бути непоганою короткометражкою, яку штучно розтягували до повного метру, щоб випустити в прокат. Ну, і в плані атмосфери фільм все ж поступається «Таким красивим людям», хоча, можливо, це пояснюється тим, що дія перенесена з меланхолійного узбережжя Чорного моря на вулиці великого міста.

Але, в цілому «Час хризантем» - хороший мелодраматичний фільм, який швидше за все уподобають шанувальники фільмів відповідного жанру.

0
Зорян 28 вересня 2018


Ім’я:
26 липня 2021
Ваш коментар

Інші рецензії автора


Дикі історії Дикі історії

Рецензія на фільм «Погані дороги» (2020)

11 червня 2021
Про мерців і дурнів Про мерців і дурнів

Рецензія на фільм «Армія мерців» (2021)

30 травня 2021
30 років самотності 30 років самотності

Рецензія на серіал «І будуть люди» (2020)

21 квітня 2021
Бездумні копіювальники Бездумні копіювальники

Рецензія на фільм «Безславні кріпаки» (2020). Увага, розкриваються деякі  деталі сюжету!

17 квітня 2021
Битва гігантів Битва гігантів

Рецензія на фільм "Ґодзілла" проти "Конґа" (2021)

13 квітня 2021