Перетворення


Рецензия на фильм: Цоци
Фильм Цоци

Цоці (ім’я перекладається як «злодій») – молодий чорношкірий хлопчина, який живе в нетрях на околиці Йоганнесбурга. Ще в дитинстві він втік з дому, виріс на вулиці, займався грабунками і став безжальним бандитом. Але одного разу під час спонтанного угону машини, Цоці випадково викрадає немовля, яке в той час спало на задньому сидінні. У безжалісному злочинцеві щось перемкнуло, і, виявивши дитину, він не залишив її на вулиці й взявся доглядати. Це поступово перетворює Цоці з жорстокого бандита у добру людину…

Однозначно, південноафриканський фільм «Цоці» 2005 року вийшов дуже хорошим і цілком справедливо отримав Оскара в номінації «кращий фільм іноземною мовою». Перед глядачем розкривається цікава і чуттєва історія людини, яка була на шляху до повного падіння, але змінилась. В режисерському кріслі – Гевін Худ, який пізніше зніматиме «Гру Ендера» (2013) та «Всевидюче око» (2015). Сам режисер народився і виріс в Йоганнесбурзі, тому історії тамтешніх малозабезпечених сімей та бандитських угруповань йому знайомі.

Не в останню чергу фільм вийшов чудовим завдяки акторській грі. Відомих на увесь світ акторів у кадрі немає, але грають вони переконливо і природньо. Особливо виділяється головний герой, який на початку фільму є беземоційним покидьком, якого не хвилюють його вчинки, і абсолютно по-іншому виглядає в кінці, коли стає видно, що персонаж розкаявся і став нормальною людиною. Що би було, якби герой не змінився показано на прикладі одного з його «братків», якого Цоці змушений вбити власноруч. Інші персонажі також цікаві і колоритні – запам’ятовуються друг-дурник головного героя на ім’я Бостон та сусідка Міріам, турботлива матір, яка допомагає Цоці з годуванням немовляти.

Фільм вийшов досить атмосферним. Персонажі говорять місцевими африканськими мовами і лише зрідка можна почути англійську, а в музичному супроводі присутні африканські етнічні мелодії. Персонажі говорять не так вже й багато, але діалоги у фільмі прописані дуже добре і їх цікаво слухати. Візуально фільм знятий також пристойно – видно характері для місця дії «теплі» тони, а оператор вибрав правильні плани нетрів та міських кварталів, періодично додаючи до жанру драми, в якому знятий фільм, нотки неонуару.

Єдине, що може викликати невдоволення у глядача – це відкритий фінал, який обривається на найцікавішому місці. Бракує якоїсь післямови або логічної завершеності. Хоча в інтернеті можна знайти два альтернативні закінчення фільму (трагічне і відносно щасливе), які виглядають ще гірше і по яких видно, що режисер сам не знав, як краще закінчити фільм. Тому рішення зробити фінал відкритим – мабуть, найправильніше.

В цілому, фільм «Цоці» - дуже хороший драматичний фільм з цікавою і душевною історією та чудовою грою акторів. Рекомендується для перегляду.

0
Зорян 15 сентября 2018
Like

Имя:
04 августа 2020
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


«Правдива» неправда «Правдива» неправда

Рецензія на фільм «Правдива історія банди Келлі»

12 мая 2020
Тільки для фанатів Тільки для фанатів

Рецензія на фільм «Джей та Мовчазний Боб: Перезавантаження».

30 апреля 2020
Кохана, ми вбиваємо дітей Кохана, ми вбиваємо дітей

Рецензія на фільм "Мама і Тато"

26 апреля 2020
Погані хлопці – на пенсію? Погані хлопці – на пенсію?

Рецензія на фільм "Погані хлопці назавжди"

23 апреля 2020
«Порожняк» в красивій обгортці «Порожняк» в красивій обгортці

Рецензія на фільм "Віддана"

22 апреля 2020