Як німці воювали з росіянами в IMAX 3D


Як німці воювали з росіянами в IMAX 3D

У Києві прем'єра «Сталінграда» пройшла з аншлагом - презентувати фільм у столиці приїхали головні «винуватці свята»: продюсер Олександр Роднянський, режисер Федір Бондарчук і актриса Яніна Студіліна.

На фільм «Сталінград» вже не тільки росіяни , а й американці, які досить широко висвітлювали у своїх виданнях виробництво картини, встигли навісити ярлик «перший російський фільм в IMAX 3D». На жаль, глядачам на прем'єрі не вдалося оцінити всі переваги останнього формату, так як сама подія проходило у столичному кінотеатрі Сінема Сіті в тримірному форматі. Втім, демонстрація фільму про Другу світову в простому 3D -форматі справила враження. Ймовірно, це можна віднести до того, що російський кінематограф і так нечасто використовує 3D, а тут ще й у фільмі про війну.

- Я хотів зняти кіно, якого раніше не бачив сам, - розповідає режисер Федір Бондарчук. - Ми прийняли рішення випустити «Сталінград» у IMAX 3D, тому що зауважили, що це стане дійсно новим досвідом і для кін , і для самих глядачів. Це якась компіляція звичного військового жанру і нових технологій. Зізнаюсь, ми сумнівалися. І навіть, коли презентували фільм у Волгограді ( прим. Kino-teatr.ua - сучасна назва Сталінграда) ветеранам, то з самого початку почали демонструвати фільм у 2D -форматі. Ви не повірите, але ветерани почали обурюватись! Вони запитали: «А чому ви не дали нам окуляри? Ми хочемо 3D!». І ми видали окуляри. Більшість одягала їх поверх своїх, в яких прийшли. І більшості наш фільм у 3D сподобався!

Формат «Сталінграда» виправдовує і продюсер Олександр Роднянський, пояснюючи, що, не бажаючи виглядати звичайними ентузіастами, вони навіть звернулися до голлівудської команди, яка працювала над спецефектами для багатьох голлівудських блокбастерів, включаючи «Хоббіта» . При цьому бюджет «Сталінграда» склав всього 30 мільйонів доларів, чого в тому ж Голлівуді для подібної картини було б замало.

- У нас буде широкий світовий прокат - Європа, Азія, США , - перераховує Роднянський. - Цікаво, що паралельно зі « Сталінградом» виходить інший мій продюсерський проект, «Мачете вбиває» . Так от, у США « Мачете» і « Сталінград» отримали однакову кількість екранів. У Китаї військову драму покажуть на 3500 екрані , що абсолютно безпрецедентно для продукту пострадянського простору.

На ранніх етапах у «Сталінграда» є й інше досягнення - його вже офіційно висунули від Росії на «Оскар». Складно пророкувати його шанси, але для Федора Бондарчука це ще один крок стопами батька - Сергій Бондарчук отримав свій «Оскар» за «Кращий фільм іноземною мовою» ще в 1968 році. Тріумф йому принесла картина «Війна і мир». Що ж, можливо нова епоха російської військової історії принесе статуетку і Федору. Хоча в останні роки Американська кіноакадемія віддає перевагу драмам, а не видовищам.

Акторський склад « Сталінграда» - це, в основному, дебютанти великого кіно. Сам же Федір Бондарчук в кадрі не з'являється (за його словами , йому над цим проектом було цікавіше працювати за кадром), але зате саме його голосом начитаний весь закадровий текст картини. Можливість виконати одну з ключових ролей режисер надав своєму синові, Сергію Бондарчуку. Проте працювати на одному майданчику синові й батькові виявилося не так вже й просто:

- Мене це дуже бентежило, - зізнається Федір. - Працювати зі своєю дитиною - цього ворогу не побажаєш. Я від нього вимагав у тисячу разів більше, ніж від інших. Іноді і справді перегинав палицю. Тому я перехрестився, коли його блок зйомок закінчився.

Дебютантам ж спочатку на зйомках доводилося непросто - все ж « Сталінград» для «першого фільму» досить серйозний проект.

- Спочатку, коли готувалася до своєї ролі, надзвичайно хвилювалася, - згадує актриса Яніна Студіліна, яка виконала одну з головних жіночих ролей у картині. - Спасибі велике Федору Сергійовичу, він дійсно зумів підібрати до кожного актора свій психологічний ключик. Це справжній талант. Кажуть, кожному актор важливо знайти «свого режисера». Здається, я свого знайшла.

Примітно, що всі ролі німців у «Сталінграді» виконували справжні німці. Спочатку ключову роль німецького капітана хотіли довірити Тілю Швайгеру, проте той відмовився, мотивуючи відмову тим, що він принципово не грає нацистів. Але сам знайшов собі заміну - актора Томаса Кречманна («Піаніст» , «Безславні виродки» та ін.) Останній спеціально вивчав застарілу форму німецької мови, яка була в ходу в часи Другої світової війни. Причому, це була власна ініціатива актора.

«Сталінград» виходить у прокат в 2D , 3D і IMAX 3D кінотеатрах вже 10 жовтня. Можна сміливо стверджувати, що при своєму широкому прокаті фільм точно відіб'ється (раз вже на перших порах у нього повірила компанія Columbia Pictures). Що ж до історичної достовірності та інтерпретації - судити будуть глядачі.

До речі , на «Сталінграді» співпраця Роднянського і Бондарчука не закінчується - продюсер і режисер планують незабаром приступити до роботи над байопіком про Павла Дурова . В основу картини ляже книга Миколи Кононова «Код Дурова», яка до цих пір залишається найповнішою біографією творця мережі Вконтактє. Дуров до екранізації книги ставиться негативно, але Роднянський продовжує наполягати на тому, що проект буде «маленьким», не комерційним, а щиро глядацьким. 

  • Про міф, створений в «Сталінграді», про те звідки черпалася історія для фільму дивіться у відео з прем'єри
Loading the player ...
Катя Зиновьева 08 жовтня 2013Ім’я:
05 грудня 2020
Ваш коментар

популярні статті


Что в кино? Премьеры недели (19-25 ноября) Что в кино? Премьеры недели (19-25 ноября)

Новий фільм Олега Сенцова та інші новинки прокату.

18 листопада 2020 0 2151
Київ. Борису Віану 100 років.
ексклюзив
Київ. Борису Віану 100 років.

У Довженко-центрі завершився Vian-Fest.

05 листопада 2020 0 2132
Що в кіно? Прем'єри тижня (12-18 листопада) Що в кіно? Прем'єри тижня (12-18 листопада)

Изабель Юппер, Вінс Вон та інші зірки в новинках прокату.

11 листопада 2020 0 2128
Золоте дербі «Атлантиди»
ексклюзив
Золоте дербі «Атлантиди»

Шансы фильма Валентина Васяновича на получение «Оскара» в категории «Лучший международный фильм»

12 листопада 2020 0 1563
Фестиваль „ДНІ УГОРСЬКОГО КІНО В УКРАЇНІ» Фестиваль „ДНІ УГОРСЬКОГО КІНО В УКРАЇНІ»

Пройде в Києві з 26 листопада по 5 грудня 2020 року

20 листопада 2020 0 1157