addams-family-2

Міцному горішку - 60 років: як це було


Міцному горішку - 60 років: як це було
Сьогодні 60 років виповнюється одному з найбільш знакових героїв бойовиків - Брюсу Віллісу. На честь цієї події портал kino-teatr.ua згадує життєвий шлях народного улюбленця.
Уолтер Брюс Вілліс народився 19 березня 1955 року в німецькому містечку Ідар-Оберштейн в сім'ї американського солдата Девіда Вілліса і німкені Марлен Кассель. У 1957-му році сім'я переїхала на батьківщину його батька в штат Нью-Джерсі (США). Брюс був найстаршим з чотирьох дітей сімейства.
У дитинстві Брюс дуже сильно заїкався, що буквально позбавляло його дару мови. Щоб якось побороти свій недуг, хлопець записався до шкільного театрального гуртку. Там несподівано для всіх Вілліс відкрив у собі акторський талант. Крім театру, у хлопчика були й інші інтереси: він любив співати, акомпануючи собі на губній гармошці, і серйозно займався боротьбою.
Закінчивши коледж, Брюс протягом нетривалого часу працює на хімічній фабриці охоронцем, звідки незабаром відправляється в Нью-Йорк, усвідомивши, що бажає чогось більшого. Здавалося б, як може такий харизматичний хлопець не стати зіркою? Однак слава прийшла до нього далеко не одразу. Довгий час Вілліс жив напівголодним, перебиваючись випадковими заробітками, і наполегливо намагався пробитися до різних театрах.
Хто б міг подумати, що переломним моментом у житті майбутньої зірки стане робота барменом. Вілліса випадково помітив кастинг-директор, який прийшов трохи випити після важкого дня і побачив його: «Брюс Вілліс роз'їжджав баром на роликових ковзанах, одягнений в широченні, як парашут, штани, рвану майку, з пов'язкою на голові... Він завжди що-небудь наспівував, або жартував, або грав на своїй гармошці...»Дивовижно, але одному серіалу якраз був потрібний актор на епізодичну роль бармена, так що, на радість Віллісу, він вперше опинився на знімальному майданчику.
Епізодична роль миттєвої популярності не принесла, але хлопець не впадав у відчай. Удача знову була на його боці: Вілліс став дублером одного з акторів у п'єсі відомого драматурга Сема Шеппарда. Як свідчить легенда, виконавець ролі в день прем'єри захворів, і на головну сцену вийшов Брюс. Про акторську гру майбутньої зірки вперше хвалебно відгукнулися критики, після чого Вілліса запросили на проби в Лос-Анджелес. Брюс був задоволений, адже це була можливість потрапити до міста й подивитися Олімпіаду! Роль цікавила його набагато менше.
Зовсім випадково, в останній день перед відльотом Брюс потрапив на проби в серіал «Детективне агентство «Місячне сяйво». «Приїхав весь на понтах, такий нью-йоркський модний хлопчина, ветеран Бродвею і барної стійки. Довго залишатися не збирався - не сумнівався, що мене не візьмуть. Конкурс був дикий, три тисячі чоловік, і я відправився на проби, тільки щоб зробити приємне своєму агенту». З цього моменту почалася історія великої голлівудської зірки.
Актор так сподобався продюсерам, що, замість епізодичної, його затвердили на головну чоловічу роль в партнери до популярної актриси Сібілл Шепард. Уже через місяць після виходу серіалу Брюс досягає небувалої слави. Вілліс став не просто актором: він був душею всього знімального процесу. «Агентство» транслювалося по ТБ п'ять сезонів поспіль. За цей час Вілліс став не просто популярною особистістю, а справжнім втіленням чоловічого ідеалу другої половини 80-х. Досить швидко актор затьмарив свою колись знамениту колегу по знімальному майданчику, що страшенно не подобалося Шепард. Поки Брюс завойовував все більшу аудиторію, Сібілл залишалася в тіні несподівано затребуваного партнера. Стосунки між акторами з кожним днем ​​все погіршувалися, і проект довелося закрити. До того ж, сам Вілліс не хотів стати заручником свого образу і вирішив більше ніколи не повертатися до світу серіалів (принаймні, планував, але «Друзі» згодом стануть винятком).
За актором стала затверджуватися слава коміка. Першим успіхом Вілліса на великому екрані теж стала комедія: в 1987-му Брюс зіграв трудоголіка, що потрапив у романтичну халепу, у «Побаченні наосліп» Блейка Едвардса. Здавалося, образ актора можна вважати сформованим.
Несподівано для всіх, в 1988 році Брюс Вілліс знявся у бойовику «Міцний горішок». Джон МакТірнан після роботи над успішним «Хижаком» взявся за розробку фільму під назвою Die Hard. Спочатку фільм створювався як сиквел до фільму «Коммандо», проте Шварценеггер відмовився від ролі, і необхідно було переписувати текст під нового героя. Фільм «Помри важко, але з гідністю» (саме так охрестили «Міцний горішок» під час прокату в СРСР) створив новий тип героя бойовиків: замість гори м'язів, на перше місце вийшли інтелект і почуття гумору. З цього моменту ім'я Брюса Вілліса стає синонімом крутого хлопця на екрані по всьому світу.
Що було далі, напевно, знає кожен. Брюс Вілліс вирішив не дотримуватися якогось одного образу і за 35 років акторської кар'єри встиг попрацювати в кіно і на ТБ, відзначитися в блокбастерах і арт-хаусі, спробувати себе в комедійному і драматичному амплуа. Сьогодні міцний горішок входить до плеяди найвідоміших світових кінознаменитостей. За своє життя актор встиг зіграти кілька по-справжньому культових героїв кіно, яких намагаються наслідувати, хоча сам Вілліс свою професію ніколи особливо не звеличував: «Акторство я роботою не вважаю, це не робота. Робота - це рити ями в землі або тягати бетонні блоки 30-метровими сходами».
Сьогодні Брюсу Віллісу виповнюється 60 років, але виглядає він так, ніби не прожив ще й половини життя. Так давайте ж згадаємо ті ролі, за які ми його так любимо.

Сергей Задко 19 березня 2015


Ім’я:
28 листопада 2021
Ваш коментар

популярні статті


Що у кіно? Прем'єри тижня (4-10 листопада) Що у кіно? Прем'єри тижня (4-10 листопада)

Новий блокбастер Marvel та інші новинки прокату.

04 листопада 2021 0 1911
Цифровий листопад Цифровий листопад

Цифровий Собор Паризької Богоматері та інші віртуальні світи покажуть у листопаді у Києві на французько-українському фестивалі цифрового...

03 листопада 2021 0 1810
Хто такий Бумбаш?
ексклюзив
Хто такий Бумбаш?

І чи варто його зупиняти

09 листопада 2021 0 1565
Що у кіно? Прем'єри тижня (11-17 листопада) Що у кіно? Прем'єри тижня (11-17 листопада)

Бенедикт Камбербетч, Тільда Свінтон та інші зірки у новинках прокату.

11 листопада 2021 0 1441
Що у кіно? Прем'єри тижня (18-24 листопада) Що у кіно? Прем'єри тижня (18-24 листопада)

Пол Радд, Нумі Рапас, Джеймс Макевой та інші зірки у новинках прокату.

18 листопада 2021 0 947