Купуй-скачай: прем'єри тижня на DVD


Купуй-скачай: прем'єри тижня на DVD
Жанр: фантастика, драма
Ставитися до екранізацій книг Стефані Майер серйозно не можна при всій повазі. Тінейджери по всьому світу скуповують її «Сутінки» мільйонними тиражами, а критики пишуть про те, що літературний талант письменниці близький до нуля. Та ж доля спіткала і екранізації - сумарні збори п'яти частин перевалили за 3 мільярди, а преса каменя на камені від франшизи не залишила. Для постановки проби пера Майер поза нудотно-вампірською сагою - «Гості», був запрошений загалом вдалий кандидат в особі Ендрю Ніккола, але дива не сталося. Нестерпно довгий, фільм не несе жодної повноцінної ідеї, а лише товкмачить, що для кожної дівчини знайдеться свій принц. Радує лише те, що на цей раз фанатки не зраділи, і фільм провалився в прокаті.
Чи варто дивитися: погана книга не може стати хорошим фільмом, як не старайся.
Жанр: фентезі, бойовик
Сиквел популярного фільму 2007 року не став винаходити велосипед і йде за вже перевіреним планом. Короткі пафосні монологи швидко перериваються нещадною агонією битви, в якій багато голих торсів, ще більше крові і зовсім захмарно багато слоу-мо. Але якщо візуальна частина бездоганна, то з головним героєм трохи промахнулися. Запорука успіху «300 спартанців» багато в чому була в бенефісі Джерарда Батлера, який став збірним образом войовничого спартанця, що і мечем розчленовує, і словом бойовий дух піднімає. Сиквел довго не міг визначитися з подальшим вектором руху, і в результаті вирішили робити продовження крізь призму дій афінського адмірала. Фемістокл мало того, що говорить відверту нісенітницю, в якій пафос значно переважує якийсь сенс, так ще й сам по собі герой досить бляклий.
Чи варто дивитися: хоча б заради найбожевільнішої сцени сексуального характеру за останні кілька років, яка точно запам'ятається надовго.
Жанр: жахи
Цей фільм наочно демонструє прикру тенденцію в Голівуді: якщо перша частина збирає касу, нехай і розтоптана як глядачами, так і критиками, сиквела не минути. Перші «Привиди» були зовсім непоказним, нудним і банальним хорором з найтиповішим сюжетом - сім'я в'їжджає в будинок з містичним минулим. З арсеналу переляку спостерігаються тільки бу-ефекти, які викликають лише роздратування. Ну скільки можна виїжджати на відверто дешевому прийомі? Невідомо як проект приніс серйозний прибуток, і ось тепер підійшла друга порція тортур. Сиквел ніяк не пов'язаний з оригіналом (зате заявлений під номером 2, ох вже ці ласі на гроші продюсери!) і, не повірите, знятий ще гірше. Цього разу глядачі проігнорували другосортний хорор, і франшиза успішно пішла на дно.
Чи варто дивитися: навіть найзапеклішому прихильнику жанру дивитися не рекомендується.
Жанр: бойовик
Ліам Нісон несподівано для багатьох на схилі років став передовою зіркою бойовиків, заткнувши за пояс таких непохитних брил типу Джейсона Стетема. «Заручниця» відкрила акторові шлях до фільмів, де неодмінно треба когось рятувати. Цього разу - пасажирів від терориста-психопата, який вбиває людей, перебуваючи просто серед пасажирів салону. У таких фільмах дуже важлива розв'язка, яка безпосередньо впливає на загальне враження від картини. У цьому плані фільм зірок з неба не хапає, але міцна режисура Кольет-Серри укупі з харизмою Нісона роблять свою справу: дивитися за тим, що відбувається як мінімум ненудно.
Чи варто дивитися: досить захоплюючий бойовик у закритому просторі, який викликає легку клаустрофобію і небажання літати в найближчі кілька днів.
Жанр: драма
Бажання продюсерів поділити одну історію на дві цілком зрозуміле - чотиригодинну розповідь може не витримати навіть найзапекліший кіноман. У випадку з історією життя німфоманки на ім'я Джо це зіграло з фільмом злий жарт - друга частина помітно поступається першій, хоча, по суті, все це єдина фантазія на тему сексуального початку жінки від фон Трієра. Продовження присвячене зрілому періоду з життя оповідачки, тому видовище стає більш жорстким і депресивним. Велика кількість насильства на екрані серйозно відволікає від самої концепції фільму, тому після перегляду в голові миготять насамперед сцени тортур, а не майстерні діалоги німфоманки і самотнього холостяка.
Чи варто дивитися: рекомендується ознайомитися з історією повністю, щоб не відчути втрат під час перегляду другої частини.

Сергей Задко 22 липня 2014
Like

Ім’я:
12 грудня 2019
Ваш коментар

популярні статті


Що в кіно? Прем'єри тижня (14-20 листопада) Що в кіно? Прем'єри тижня (14-20 листопада)

Крістіан Бейл і Метт Деймон в претенденті на Оскар, "Ангели Чарлі" та інші новинки прокату.

13 листопада 2019 0 2086
Що в кіно? Прем'єри тижня (21-27 листопада) Що в кіно? Прем'єри тижня (21-27 листопада)

Сиквел "Крижаного серця" та інші новинки прокату.

20 листопада 2019 0 1591
Всесвіт Мавки у Києві Всесвіт Мавки у Києві

Відкрився дизайнерський «Сільпо», прикрашений ілюстраціями з мультфільму

21 листопада 2019 0 1462
Що в кіно? Прем'єри тижня (28 листопада - 4 грудня) Що в кіно? Прем'єри тижня (28 листопада - 4 грудня)

Повернення в Абатство Даунтон, Агнєшка Голланд і інші новинки прокату.

28 листопада 2019 0 1060
Будь собою! Будь собою!

У Києві пройде інклюзивний фестиваль «Єврофест: кіно для кожного»

28 листопада 2019 0 868