Огляд серіалу "Під куполом": "Lost" за Кінгом

Увійти через
Реєстрація
 
Огляд серіалу "Під куполом": "Lost" за Кінгом
 
Новини: Огляд серіалу "Під куполом": "Lost" за Кінгом

«Під куполом» став однією з найбільш очікуваних теленовинок літнього сезону 2013 року. Це очікування подарувало старту серіалу приголомшливі для літнього сезону рейтинги - першу серію «Під куполом» у США подивилися більше 13 мільйонів глядачів.

Безумовно значна частина цих 13 мільйонів - віддані шанувальники Стівена Кінга, який ще в 2009 році випустив однойменний соціально-психологічний фантастичний роман. Для Кінга вихід у світ «Під куполом» став своєрідною перемогою над собою - письменник двічі намагався втілити на папері ідею про суспільство, замкнуте в одному просторі. Однак один з перших рукописів, «Канібали», Кінг в інтерв'ю тих часів назвав «найгіршим, що коли-небудь писав». І вже через 20 років повернувся до нього зі свіжими силами, створивши ще один бестселер.

У серіалу, як і у книги, була непроста доля - спочатку право на екранізацію придбав телеканал Showtime, але завважив проект надто витратним. У 2012 році права перекупив телеканал CBS, запланувавши до показу 13 серій. До цих пір невідомо чи стане перший сезон для «Купола» і останнім. Про це глядачі традиційно дізнаються після виходу 9-10 епізоду.

Відразу варто відзначити, що читачів оригінального твору очікує чимало сюрпризів. Звичайно, форсувати події в серіалі доводиться куди швидше і тристорінкового (= трихвилинного) опису смерті борсука, однієї з перших жертв Куполу, тут не буде. Як не буде і смерті самого борсука - замість нього пожертвували коровою (інші масштаби!).

Сюжет залишається колишнім - маленьке містечко Честер Мілл виявляється «під куполом»: жителі відокремлені від зовнішнього світу непроникним силовим куполом, який неможливо подолати ні по повітрю, ні по землі. У цих умовах замкнутості починають проявлятися героїчні якості одних, і низинні інстинкти інших. У центрі історії чоловік із загадковою професією Барбі (прізвисько, як уточнює персонаж), журналістка Джулія, чийого чоловіка примудрився вбити Барбі якраз перед появою Купола, офіцер поліції Лінда, кандидат у мери Великий Джим і його божевільний син.

Серіал вже на перших порах згладив кілька корінних «кінговських» аспектів - некрофілію замінили простим викраденням, Барбі із кухаря зробили загадковим убивцею (втім, в серіалі, як і в книзі, може пізніше спливти його загадкове минуле), а Великому Джиму відразу ж з легкістю віддали першість головного лиходія. У більшості своїй всі зміни сюжету абсолютно виправдані і піднімають «Під куполом» на той рівень, на якому художній твір може сподобатися не тільки шанувальникам Кінга (так, певно тільки його шанувальники могли звикнути до натуралізму, який часто-густо супроводжує дію роману).

Сама атмосфера «Купола» не надто наближає глядача до літературного першоджерела, і частково це нагадує змагання режисера Джека Бендера («Залишитися в живих», «Клан Сопрано», «Шпигунка») зі Стівеном Кінгом. З кінематографічного погляду це - абсолютно виправдане бажання творця створити самостійний твір. Але складно посперечатися з тим фактом, що Кінг більш чуйно створював свій Честер Мілл і кожного його жителя. Безумовно вирішальну роль буде грати те, чи зможе Бендер грамотно посіяти паніку і зібрати її плоди - чого варто очікувати ближче до кульмінації серіалу.

«Під куполом» зібрав не надто гучний, але разом з тим хороший акторський склад. Роль Барбі дісталася зірці іншого «міжсезонника», «Готель Бейтсів», Майку Фогелю, а рудоволосу репортершу випало грати зірці «Сутінків» Рашель Лефевр. Свій притулок в серіалі знайшла і Бріттані Робертсон, яка ненадовго пішла в тінь після провалу «Таємного кола», закритого телеканалом CW після неуспішного першого сезону. Тут актриса постає в дещо іншому амплуа, що не може не радувати, і, судячи з усього, на її персонажа у шоураннерів цікаві плани.

Візуально серіал не надто відрізняється від інших продуктів CBS («Менталіст», «CSI», «Мислити як злочинець»), але для свого сюжету оформлений відмінно - і художньо, і музично. Криваві сцени виглядають як в хорошому голлівудському кіно, але нічого наднового і оригінального - тверда четвірка за п'ятибальною шкалою.

Якщо з наступних серій драма в «Куполі» почне розвиватися динамічніше, це безумовно забезпечить «міжсезоннику» хороші рейтинги і навіть подарує надію на продовження наступного літа. З урахуванням того, що «Таємниці Хейвена», за основу яких було взято розповідь Кінга «Дитя Колорадо», пережили вже три сезони і чекають на четвертий - без прямого зв'язку з першоджерелом, то й «Під куполом» може піти цієї второваною стежкою.

Ну і може успіх серіалу знову зверне увагу продюсерів (і великого і малого екранів) на масштабний цикл Стівена Кінга «Темна вежа». Схрестимо пальці. 

Катя Зиновьева 25 червня 2013
Коментарі
 
Ім’я
16 січня 2018
Ваш коментар

Підписатися на обговорення

популярні статті

Найкращі акаунти голівудьских зірок в @Instagram

Для публічних особистостей Instagram - це ще одна можливість зробити собі безкоштовну рекламу або ж просто утримати вірну армію фанатів за...

21 вересня 2013

110
162878

Музичний Джеймс Бонд: 10 кращих саундтреків

22 фільми потому і в очікуванні 23ого давайте згадаємо 10 найяскравіших саундтреків до «Джеймса Бонда».

17 жовтня 2012

13
72844

10 "не-сутінкових" фільмів про вампірів

Кінопортал kino-teatr.ua пропонує увазі відвідувачів 10 фільмів про вампірів, відомих і невідомих, якісних і фарсових, а головне -...

18 листопада 2012

72
32941

10 режисерів незалежної України

10 кінорежисерів, які творили нове українське кіно: різне і неоднозначне.

24 серпня 2012

55
26398

TOP-10 найбільш провальних фільмів в історії кіно

10 фільмів, які зазнали найбільшого краху в прокаті

24 червня 2012

132
23632