Фільм Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939—1941 (2010)

Увійти через
Реєстрація
 
фильм Власть
Фільм Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939—1941
 
Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939—1941
Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939—1941
Рік: 2010
Країна: Україна
Режисери: Тарас Химич
Студія: Інверт Пікчерз
Жанр: історія
Прем’єра (в Україні): 23.09.2010
Тривалість: 50 хв
Рейтинг КІНО-ТЕАТР   |   Ваша оцінка:
10.00 / 10 Голосів: 2
Опис фільму Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939—1941
 

Документальний ігровий фільм «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939—1941» розповідає про події на Західній Україні перед початком Другої світової війни, прихід радянської влади, зміни кордонів і зникнення цілих держав з карти світу. Стрічку створено на основі архівних документів, матеріалів і спогадів свідків, представників українського, польського і єврейського народів довоєнної Галичини, які до 40-х років ХХ століття становили основний етнічний склад цього регіону. У фільмі використано кінохроніку та коментарі провідних науковців-істориків.

Фільм поставлений режисером Тарасом Химичем і продюсером Тарасом Чолієм. У головних ролях Галина Далявська, Юрій Хвостенко, Лев Рега, Володимир Правосудов та Наталя Лісова, в епізодах знімався Віктор Гурняк. Фільм був випущений студією «Invert pictures» на замовлення «Західноукраїнського Центру історичних досліджень». Над створенням стрічки працювали і професійні музиканти — Андріана, гурт «Піккардійська Терція».

Ідея зняти фільм з'явилася 17 вересня, за рік до його прем'єри, бо 17 вересня 1939 року радянська армія вступила в Західну Україну, почалася окупація. Саме історичний факт спонукав творців фільму до думки, що про цю подію потрібно зняти фільм. Інша причина зняти фільм: «Це люди, які ще сьогодні живуть і були очевидцями тих подій», — розповів продюсер фільму Тарас Чолій.

Фільм відрізняється від звичних зразків української документалістики завдяки формату «Discovery», що передбачає використання сучасних ракурсів та технічних засобів під час знімання, робить фільм близьким до художнього. Велику частину сюжетів грають професійні актори.

Фільм був знятий на замовлення громадської організації «Західноукраїнський Центр історичних досліджень». Над створення стрічки працювали професійні музиканти — Андріана, гурт «Піккардійська Терція». Зйомки проводились у різних умовах — в холоді, теплі, актори страждали, особливо, під час зйомок епізоду «допит в тюрмі», — зазначив під час брифінгу режисер фільму Тарас Химич.

 
Трейлер до фільму Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939—1941
Фільм Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939—1941 дивитися онлайн

Рецензії на фільм Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939—1941
 
На цей момент рецензії немає. Ви можете бути першим її автором! Додати рецензію
Коментарі
 
Ім’я
23 лютого 2019
Ваш коментар

Підписатися на обговорення
Схожі фільми
 fk tw