Наталія Ільчук: "Раніше я була налаштована скептичніше"

Увійти через
Реєстрація
 
Наталія Ільчук: "Раніше я була налаштована скептичніше"
 
Новини: Наталія Ільчук: "Раніше я була налаштована скептичніше"

 Вчора ввечері завершились покази "некомерційного, аполітичного, соціально-культурного проекту", I міжнародного кінофестивалю короткометражних фільмів. Кінотеатр "Кінопанорама" протягом трьох фестивальних днів безкоштовно показував короткий метр з різних точок світу. Враженнями від проведеної події поділилась програмний директор фестивалю Наталія Ільчук, спеціально для "kino-teatr.ua".

Як виникла ідея фестивалю?

Ідея фестивалю виникла в Кирила Марікуци (авт. директор фестивалю). В Києві ніхто якось не додумався раніше робити міжнародний фестиваль короткого метру. Необхідність в цьому величезна, адже дві найбільші українські кіношколи в Києві, а студенти рідко коли можуть бачити, що знімають їх іноземні колеги. Також тут більшість кіностудій і незалежних режисерів. Кирило запропонував мені скласти програму і чесно кажучи мені цікаво було прийняти такий виклик долі.

Чи справдились Ваші сподівання з приводу кількості глядачів? Як Ви вважаєте: фестиваль зацікавив киян?

Не очікувала, що зал буде заповнений на кожному сеансі - все-таки в Києві величизний вибір куди піти і чим себе зайняти, та кияни вибрали нас і це перевершило наші найоптимістичніші сподівання.

На яких умовах Ви збираєтесь продовжувати робити фестиваль: комерційній чи некомерційній?

Фестиваль планує залишатися некомерційним, але якісь прогнози не хочу робити, бо не маю відношення до фінансової складової організації.

Як минули круглі столи, лекції на фестивалі? які питання бралися до розгляду?

В малому залі (авт. "Кінопанорами") ми проводили обговорення фільмів. Була чудова камерна атмосфера, де всі могли неформально поспілкуватись, але і в великому залі нa Q&A з режисерами завжди був шквал запитань.

 

 

 

Наталія Ільчук і член журі фестивалю Нікола Півеосан

В чому в Україні полягають труднощі при створенні кінофестивалю?

Щодо труднощів, то найбільше розчарувала байдужість представників українського кіно. Ми прагнемо всіх зібрати і зі всіма познайомитись на кіноподії, але митці в Україні вважають, що їм ніхто не потрібен і вони і так самодостатні.

Ви конкретно відбирали фільми до показу. Яку з програм було зробити найважче?

Всі програми було приємно складати. Особливе задоволення я отримала від роботи над норвежською і фінською програмами. Були проблеми з декількома фільмами, які хотілось показати, але автори вимагали гроші за трансляцію своїх робіт. Та ми не могли ставити режисерів в різні умови: комусь платити, а комусь ні. Тому довелось відмовити декільком особливо впертим фільмам, які не хотіли, аби їх демонстрували безкоштовно.

Яка ситуація в українському короткометражному кіно?

В українському кіно ситуація покращується з кожним роком. І я, чомусь, впевнена, що все буде розвиватись шаленими темпами. Хоча раніше була налаштована більш скептично.

Розмовляв Максим Івануха  

webmart 23 квітня 2012
Коментарі
 
Ім’я
23 листопада 2017
Ваш коментар

Підписатися на обговорення

популярні інтерв'ю

Сестри Перрон: Як вижити в будинку із привидами

Андреа і Сінтія Перрон - старша і одна з молодших сестер, яким довелося виживати в справжньому будинку з привидами. Саме їх історія лежить...

24 липня 2013

85
44173

Баррі Зонненфельд: "Люди в чорному 3" мають найкраще 3D

Напередодні виходу у всіх сенсах фантастичної комедії «Люди в чорному 3» режисер Баррі Зонненфельд давв ексклюзивне інтерв'ю кращому...

13 травня 2012

79
16468

Віра Фарміга: Я вивчала демонологію заради "Закляття"

Актриса Віра Фарміга напередодні прем'єри містичної картини "Закляття", заснованої на реальних подіях, розповіла про свій досвід...

17 липня 2013

104
15886

Грег Хедсон:Схожого на "Морський бій" раніше не знімали

Ветеран війни в Іраку, який втратив на полі бою обидві ноги, Грегорі Д. Хадсон розповів кращому українському кінопорталу kino-teatr.ua про...

26 квітня 2012

112
15526

Марина Петренко: "Джентльмени удачі" - чесний фільм

За пару місяців до виходу римейку культової радянської комедії «Джентльмени удачі», яким зайнявся Тимур Бекмамбетов, виконавиця головної...

26 жовтня 2012

109
14858