Відродження вестерну? - рецензія на фільм Відкритий простір

Увійти через
Реєстрація
 
Відродження вестерну?
 
Фільм Відкритий простір
У другій половині 90-х вдача практично відвернулася від Кевіна Костнера. Зараз вона повертається. Спершу у трилері „Стрекоза", а зараз у вестерні „Відкритий простір", прем"єра якого відбулася у кінотеатрі „Київ".
Те, що склало шалений успіх та прихильність критиків у „Танцях з вовками" (де Кевін Костнер обійняв амплуа режисера, продюсера і виконавця головної ролі) і через дванадцять років прислужило вірою і правдою.
Пара вільних ковбоїв Чарлі Уейт (Костнер) та Бос Спірман (Дюваль) живуть по законам прерій, пасуть свою худобу і нікого не чіпають. Не чіпають до тих пір, поки не чіпають їх.
А потім, щоб відстояти честь і справедливість, рішуче беруть рушниці, щоб вступити у нерівний двобій.
Простий незамислуватий сюжет, сильні характери, безкраї простори і прекрасна природа - такий рецепт „Відкритого простору". Проте, на відміну від „Танців", замість історичного контексту та драматизму в такій же мірі тут були присутні багато доброго гумору та реальної стрілянини доброї гвинтівки.
Перформенс пари ковбоїв Костнера і Дюваля був дуже солідний. Їх небагатослівні, але гострі на язик герої, кожен зі власною драмою за плечими, підкупають своєю щирістю, іронією, філософією і готовністю вмерти тут і зараз.
„Відкритий простір" вартий того ж оскарівського "Непрощеного" Клінта Іствуда, значно цікавіший клішуватого „Тумбстоуна" та незбалансованих „Неприборкуваних сердець" (All the pretty horses). Так що, дехто вже навіть поговорює про відродження жанру вестерну. Ностальгія... Саме вона змусила американців дати касу в 58 мільйонів. І це при тому, що бюджетні 26 прийшлося докладати буквально із власних кишень. Костнер навіть відмовився від участі у претензійному Тарантінівському "Вбити Білла", аби зробити це, своє. Виходить, все було виправдано.
Одним словом, фільм сподобався. Приємно, що за лавиною фабрикованих спецефектів та екшену, сюжетних наворотів та твистів він нагадує про час, коли можна було по шість разів ходити на фільми типу "Верная рука - друг индейцев", а справжні почуття викликали захоплення, а не цинізм. (читайте: рекомендується дещо старшій віковій групі)
P.S. Під час сеансу на давало спокою запитання, чи було укладено контракт з "Мальборо" і на скільки. У фільмі є пару епізодів, які могли б стати крутими рекламними постерами.
Рецензія на фільм Відкритий простір 0  
Alive 08 січня 2006
Коментарі
 
Ім’я
26 вересня 2017
Ваш коментар
Як звали Карла Маркса?
 
Піт
Маркс
Бред
Енгельс
Фрідріх
Карл

Підписатися на обговорення
Оцінка автора
9 Рейтинг
фильма
Всього оцінок: 1