Блондинка в законе (от Alive) - рецензія на фільм Блондинка в законі

Увійти через
Реєстрація
 
Блондинка в законе (от Alive)
 
Фільм Блондинка в законі
Фільм ненав'язливо руйнує стереотип блондинки (у пост-радянському просторі слабко виражений). У західному менталітеті сюди крім відповідного волосся - розмір бюсту >2, прикиди а-ля Барбі-гьорл, плюс рожевий світінтер'єр, як у кліпах Aqua входить ще й повна або часткова відсутність мізків.
Хлопець Еллі Вудс нахабно кидає її і їде вчитися у Гарвард. Йому бачите необхідно, щоб гьорлфренд була зі знатним фамільним деревом. Еллі (Різ Візерспун) так кохає свого бойфренда, що вирішує спробувати свої сили. І для того щоб довести, що не по одежині, тим більше не бюсту зустрічають, вона вирішує потрапити у Гарвард на юрфак до свого коханого.
Але це не так вже і просто. Тут їй знадобилися не тільки мізки, але й тіло (себе показати) і >2 (хай там що не кажуть) відіграли своє. Отже, Еллі стає студенткою Гарварда. Піпли там здебільшо відморожені кар'єристи, активісти сексуальних меншин, дітлахи папиків, хоча й трапляються "світлі голови". Попервах, Еллі Вудс підпадає під прес загального несприйняття. Проте юридична кмітливість і моральні цінності, а ще цілеспрямованість у досягненні мети дозволяє їй мало-помалу стати однією з найперспективніших студенток. Отримавши шанс приймати участь у судовому розгляді, Еллі не втрачає свого - завдяки оригінальності і жіночій логіці - виводить злочинців на чисту воду. В перервах між навчанням та роботою, вона допомагає консультанту із косметичного кабінету (манікюрниці) набути впевненості в своїх силах для того, щоб розібратися із її колишнім чоловіком і знайти нового. Еллі Вудс показує себе у житті, і побуті все більше дівчиною доброю та скромною. А старий бойфренд - несерйозний стрекозлик так і залишається у дурнях. Натомість його місце займає компетентний та надійний Еммет Річмонд (Люк Вілсон) (Скуластий хлопець з "Ангели Чарлі" (Charlie's Algels), "Діамантовий поліцейський" (Blue steak)).
Загалом, веселий фільм з проблисками винахідливості і логіки у юридичних питаннях, повний змістовних і продуманих діалогів (наскільки того дозволяє жанр) (під стать Джону Грішему), з непоганим гумором (саме гумором, а не чорнухою, чи сарказмом), з елементами "жіночого епосу" (ліпосакція, фітнес, косметика).
Різ напрочуд гарно вписалася у фільм (тим більше, що "Законна блондинка" чи не перших фільм, де вона зіграла "чисту" головну роль. Можливо, Ви пам'ятаєте її у "Жорстоких намірах"(Cruel Intentions)). Це одразу принесло їй номінацію за кращу жіночу роль у комедії за версією "Золотого глобуса".
У фільмі посередній саунд-трек (взагалі звукові ефекти, незважаючи на специфікацію Долбі Сурраунд), у якому виділяться лише одна пісня "One girl revolution" Superchick. Не були б це американці, якби не включили у фільм проблематичні елементи "сексуальних домагань" у професійно-кар'єрному розрізі.
Фільм із категорії "на замовлення Міністерства освіти", але досить цілісний, цікавий, без перебільшення розважальний і такий, що залишає легке приємне враження. Без претензій на юридичну інспіраційність Грішемівських фільмів плану "Творець дощу" (Rainmaker) і, одночасно, без низькосортності тінейджерівських комедій.
Глядачам фільм сподобався, у Штатах і Великобританії було подолано 100 мільйонно-доларовий бартер.
Рецензія на фільм Блондинка в законі 0  
Alive 30 грудня 2005
Коментарі
 
Ім’я
23 вересня 2017
Ваш коментар
Яка вода?
 
суха
мокра
Квадратна
зибуча
залізна
тверда

Підписатися на обговорення
Оцінка автора
3 Рейтинг
фильма
Всього оцінок: 1