Київська прем’єра фільму “Процес” Сергія Лозниці


Новини:  Київська прем’єра фільму “Процес” Сергія Лозниці

За участі доктора історичних наук Георгія Касьянова
27 листопада у Довженко-Центрі відбудеться київська прем’єра фільму Сергія Лозниці “Процес” (2018). Стрічку представить та проведе обговорення після показу доктор історичних наук Георгій Касьянов.
Світова прем'єра фільму відбулася у 2018 році на 75-му Венеційському міжнародному кінофестивалі, де він брав участь у позаконкурсній програмі, згодом його показали на екранах найпрестижніших міжнародних кінофестивалів у Карлових Варах, Белграді, Торонто та інших. В Україні фільм вперше глядачі побачили на Одеському МКФ у 2019 році, а 27 листопада його можна буде переглянути у Довженко-Центрі.
«Процес» (2018) — фільм Сергія Лозниці, змонтований з документальної хроніки 1930-х років про сталінські репресії в СРСР. У стрічці показано одну із перших гучних судових справ, сфабрикованих проти технічної інтелігенції того часу — знаменитий процес проти т. зв. «Промислової партії», який відбувся майже 90 років тому в Москві. Підсудні провідні інженери країни визнають сфальшовані звинувачення у спробі державного перевороту та отримують смертний вирок.
Сергій Лозниця, режисер: “Вивчаючи архівні матеріали, я знайшов абсолютно унікальні зйомки «Процесу Промислової партії», який був зафільмований дуже детально – від початку до кінця, зі звуком. Я вирішив зробити фільм про цю судову справу і дати глядачеві можливість опинитися в СРСР у 1930-му році: побачити та пережити момент, коли запрацювала машина державного терору, створена Сталіним. Фільм водночас є повністю автентичним і правдивим – з точки зору матеріального і документального методу зйомок, а з іншого – повністю фейковим, адже всі учасники процесу свідомо брехали. Єдиний коментар, який я собі дозволив – лише наприкінці фільму. Я мусив прокоментувати, аби сказати правду, оскільки її неможливо дізнатися із жодного епізоду фільму. Фактично, «Процес» — це фільм, в якому можна побачити 24 кадри брехні на секунду”.
Георгій Касьянов, науковець: “Справа Промпартії - один із показових процесів над над "старою інтелігенцією", які відбувалися наприкінці 1920-х - початку 1930-х років. Цей показовий процес - справді показовий з погляду технології у справі організації репресій та "громадської думки" у засудженні "ворогів народу". Технологія показових процесів була використана в епоху Великого терору 1937-1938 років.”
Показ відбудеться в рамках паралельної програми виставки “ВУФКУ. Lost & Found” Музею кіно Довженко-Центру.

Алексей Першко 19 листопада 2019
Like

Ім’я:
06 грудня 2019
Ваш коментар

популярні новини


Дзигу запускають вчетверте Дзигу запускають вчетверте

ВІДКРИТО ПРИЙОМ ЗАЯВОК НА УЧАСТЬ У ЧЕТВЕРТІЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ КІНОПРЕМІЇ “ЗОЛОТА ДЗИҐА”

06 грудня 2019 0 141
"Мулан". Новий трейлер фільму від Disney "Мулан". Новий трейлер фільму від Disney

Рімейк відомого мультфільму.

05 грудня 2019 0 235
Півмільйона для документалки Півмільйона для документалки

«Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» став одним із найуспішніших документальних фільмів в українському прокаті

05 грудня 2019 0 286
Скарлетт Йоханссон в першому тізері "Чорної вдови" Скарлетт Йоханссон в першому тізері "Чорної вдови"

Історія Наташі Романової.

03 грудня 2019 0 540
Бонд повертається. Трейлер "007: Не час помирати" Бонд повертається. Трейлер "007: Не час помирати"

У кіно – з дев'ятого квітня.

04 грудня 2019 0 358