Анджело Бадаламенті


Angelo Badalamenti
Дата народження:
22 березня 1937

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Анджело Бадаламенті - широко відомий композитор, який став автором саундтреків для знаменитих кінофільмів. Його ім'я можна часто побачити поряд з ім'ям Девіда Лінча. Знайомство двох талановитих одиниць кіносвіту поклало початок довгостроковій плодовитій співпраці і міцній дружбі.

Народився Бадаламенті в Брукліні, (Нью-Йорк) 22 березня 1937 року. Композитор має італійське коріння: батько за походженням з континентальної Італії, а мати сицилийка. З ранніх років Анджело захоплювався мистецтвом, а особливу перевагу віддавав класичній та оперійї музиці. Займався улюбленою справою в Манхеттені в Школі музики Істмана, де зотримав диплом по класу валторни та фортепіано. Після закінчення навчального закладу працював викладачем з музики в Брукліні в Dyker Heights, а під час літньої відпустки в якості піаніста брав участь у вечірніх шоу. Крім того, в цей самий період, займався написанням композицій та пісень для популярних виконавців.

Перші композиції для кіно Бадаламенті написав у середині 70-х років (перші два фільми за участю композитора «Війна Гордона» (1973) і «Закон і безлад» (1974)). Переломним моментом у кар'єрі Анджело стало знайомство з режисером Девідом Лінчем. У 1986 році режисер працював над створенням трилера «Синій оксамит» з Ізабеллою Росселліні, яка мала виконати в цьому фільмі «Пісню Сирени». Участь Анджело Бадаламенті в цьому фільмі спочатку полягала в навчанні вокалу актриси головної ролі. Але, на жаль, а згодом на щастя, режисер не зміг відвоювати права у компанії на використанні запланованої композиції. Після чого було вирішено написати окрему пісню спеціально для цього фільму. Бадаламенті у співавторстві з Лінчем (текст пісні написав Лінч, а музику Бадаламенті) створили композицію під назвою «Таємниця кохання», яка згодом і прозвучала у фільмі. Так у світі кінематографа з'явився новий успішний тандем композитора-режисера, який протривав багато років. Разом вони працювали над фільмами «Шосе в нікуди» (1997), «Малхолланд Драйв» (2001), «Кролики» (2002). Ну і звичайно, як можна не згадати музичну тему з серіалу «Твін Пікс», яка стала практично візитною карткою картини. Режисер Девід Лінч навіть умовив композитора з'явитися в деяких епізодах своїх картин (його можна побачити за піаніно в кадрах фільму «Синій оксамит» і в невеликій ролі в «Малхолланд Драйв»).

Крім Девіда Лінча талант композитора розгледіли й інші режисери. Він створив музичний супровід більш ніж для 60-ти кінокартин, серед них: «Кошмар на вулиці В'язів-3» (1987) Чака Рассела, «Полювання на відьом» (1994) Пола Шредера, «Місто загублених дітей» (1995) і «Тривалі заручини »(2004) Жан-П'єра Жене, « Пляж »(2000) Денні Бойла,« Секретарка »(2001) Стівена Шейнберга,« 44 дюйми »(2009) Малькольма Венвілль і інші фільми. Однією з останніх на сьогоднішній день була робота над композиціями для фільму «Прощальний квартет» (2012) Ярона Зільбермана, історія якого розповідає про знаменитий музичний квартеі, що святкує чверть століття свого існування. А також у 2013 році Бадаламенті був зайнятий у фільмі російського режисера Федора Бондарчука у військовій драмі «Сталінград».

Анджело Бадаламенті відомий на весь світ, більшість його композицій стали невід'ємною частиною сприйняття фільмів. За свою кар'єру отримав безліч нагород і призів, а також визнання широкої аудиторії глядачів, любителів мистецтва і професійних критиків. Численні нагороди включають в себе: премію «Золотий глобус» (за фільми «Малхолланд Драйв» і «Проста історія»), Еммі за саундтрек до фільму «Твін Пікс», приз в номінації за кращий музичний супровід на кінофестивалі Сезар (за фільм «Місто загублених дітей »). Під час одного з останніх фестивалів «Золотий глобус» оркестр виконував наживо обрані композиції Бададаменті у святковому залі, де проводився захід.
Ім’я:
15 червня 2021
Ваш коментар