Джеймс Ґрей


James Gray
Дата народження:
14 квітня 1969

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Американський кінорежисер і сценарист.

Народився 14 квітня 1969 року в Нью-Йорку, штат Нью-Йорк, в єврейській родині університетського професора і його дружини. Дідусь і бабуся Грея іммігрували в США з українського селища Старий Остропіль, батьки бабусі були вбиті під час погрому Білій армії. Ріс у Квінсі, постійно прогулював уроки, відвідуючи кінотеатри. Відвідував школу, розташовану при університеті Південної Каліфорнії, там же пізніше здобув вищу освіту. В університеті займався подвійний спеціалізацією: вивченням кіновиробництва і кінокритики. Там Грей вперше побачив картини, вразили його - «Хлопчика» Нагіси Осіми і кілька робіт майстра японського кінематографа Кендзі Мідзогуті. Талант Грея відкрив британський продюсер Пол Уебстер, котра подивилася його курсову короткометражку «Ковбої і ангели».

У 1994 році поставив свою першу повнометражну роботу - похмуру кримінальну драму «Маленька Одеса», удостоєний «Срібного лева» на Венеціанському кінофестивалі. За настільки успішний дебют і написання сценарію до цієї картини Грей висувався на премію «Незалежний дух». Через чотири роки зняв свій найбільш популярний (і, як зізнається Грей, свій найулюбленіший) фільм - трилер «Ярди» з Марком Уолбергом і Хоакіном Феніксом в головних ролях. Стрічка вийшла на екрани тільки в 2000 році внаслідок того, що керівництво студії Miramax Films (зокрема, Харві Вайнштейн) визнало її занадто похмурої і нудною, Вайнштейну було потрібно, щоб вона дійшла до «Оскара», а в цьому він упевнений ні . Наступні два проекти Грея - «Господарі ночі» і «Коханці» - вийшли на екрани в 2007 і 2008 роках відповідно. Перший був прийнятий в Каннах досить прохолодно, журналісти називали його «прополіцейскім». Сам Грей вважає його найбільш безвихідним в своїй кар'єрі.

У 2013 році вже четверта робота Грея була відібрана в основний конкурс Каннського огляду - історична драма «Іммігрантка». Преса відгукувалася про нього більш тепло, ніж про попередніх фільмах режисера - Джордан Хоффман, наприклад, писав, що це «найкраща картина такого типу з часів" Америки, Америки "Еліа Казана».
Ім’я:
15 червня 2021
Ваш коментар