Семюел Л. Джексон

Увійти через
Реєстрація
 

Семюел Л. Джексон
 
Персона - Семюел Л. Джексон
Семюел Л. Джексон (Samuel L. Jackson)
Дата народження: 21 грудня 1948 1948-12-21
Біографія
 

Американський актор і продюсер. 

Народився у Вашингтоні в містечку Чатнуга, штат Теннессі. 

Джексон старанно вчився, і незабаром був зарахований в коледж Морхауз в Атланті на факультету архітектури. З дитинства Семюель боровся з заїканням. Він відвідував лікаря коледжу, а також брав уроки вчителя музики. Той оцінив юне дарування, і незабаром Джексона перевели на факультет драми. Там він створив театр "Just Us Theater", що складався переважно з чорношкірих акторів. 

Після закінчення навчання в 1972 році Семюель переїхав у пошуках успіху до Нью-Йорка, де почалася його професійна кар'єра на сцені, в кіно і на телебаченні. Протягом першого десятиліття, проведеного в Нью-Йорку, Семюель відрізнявся від інших напівголодних акторів старанністю, дисциплінованістю, а також тим, що він виступав на Нью-Йоркському Шекспірівському фестивалі. Пізніше він брав участь в репетиціях Біла Косбі, а також знявся в декількох ролях на телебаченні. 

Перша ключова подія сталася з Джексоном в 1981 році, коли постановку "Солдатська історія", в якій він брав участь, помітив тоді ще молодий і енергійний режисер Спайк Лі. Він був ще одним випускником Морхауза. Зустріч Лі і Джексона поклала початок тривалій професійній співпраці. 

Першою значною роллю Джексона стало втілення ним на екрані брата Уеслі Снайпса, що захоплюється наркотиками, у фільмі Спайка Лі "Лихоманка джунглів". Вона відразу перевела Джексона в новий, вищий розряд. Його гра була настільки справжньою, що жюрі Каннського кінофестивалю удостоїло його нагороди як кращого актора другого плану - такого успіху він ніколи не удостоювався у минулому. 

Через 19 років після початку акторського шляху Джексон нарешті зміг виділитися із загальної маси. Він став актором, якого помітили. Так почався другий етап в його кар'єрі. Сам він якось ємко виразив суть цього етапу, відмітивши, що тоді погоджувався на першу ж пропозицію, що поступала. "Ігри патріотів", "Загроза суспільства", "Парк Юрського періоду"... Фільми йшли один за іншим проте цей потік не дозволяв досягти якихось нових висот. На той час йому вже перевалило за сорок. У такому віці зірками стають одиниці. До 1994 року, коли Квентін Тарантіно випустив на екрани "Кримінальне чтиво", Джексону в його кінокар'єрі явно не щастило. Але, зустрівши Тарантіно, він відразу ж отримав в цьому фільмі ключову роль - гангстера Джулса. 

Семюель Джексон і Джон Траволта створили в "Кримінальному чтиві" один з кращих дуетів в історії світового кіно.  Джексон перетворився на справжню кінозірку, глядачі вже йшли на фільми лише тому, що на афішах значилося його ім'я. Пізніше актор знявся в ще одній тарантіновській картині під назвою "Джекі Браун". 

Участь у фільмах Тарантіно зробила з Джексона культову фігуру. Також знімався в таких фільмах як "Баррі Левінсон", "Сфера", "Формула-51",  "Клошар", "Невразливий", "Міцьний горішок-3", "Справа Ісаї", "Довгий поцілунок на ніч", "Час вбивати", "Глибоке синє море". 

У 1999 році Джордж Лукас запросив його в свою пріквел-трилогію "Зоряні війни", а рік потому він зіграв головну роль в рімейку "Шафт". (2000). Нове століття принесло нові ролі. У стрічках "Три ікси", "Зоряні війни-2", "База "Клейтон", "Спецназ міста ангелів".

Рейтинг персони   |   Ваша оцінка:
9.6 / 10 Голосів: 7
Постери
 
Коментарі
 
Ім’я
22 липня 2017
Ваш коментар
Яке з водоймищ більше?
 
канава
Калюжа
Озеро
Океан
Море
болото

Підписатися на обговорення


fk tw G+