Фільм Таро 2024

Холодний розум, гаряче серце, атомний драйв


Рецензія на фільм: Атомна Блондинка
Фільм Атомна Блондинка

Так, «холодна війна» була епохальним змаганням СССР та США, яка закінчилась падінням Берлінської стіни і яка ознаменувалась появою плеяди «шпигунських» кінофільмів (і літератури також), присвячених цій тематиці. Одним з перших був, мабуть фільм «Похорони в Берлині» Гая Хемілтона з Майклом Кейном, знятий в 1966 році, про початковий момент протистояння, хоча в контексті потепління між країнами, і ось в 2017 році режисер Девид Літч, зняв пригодницький фільм «Атомна блондинка» (Atomic Blonde), присвячений останньому акорду «Cold War» - падінню Стіни. Дана картина є кіноадаптацією графічного роману Ентоні Джонстада «Найбільш холодне місто», і в процесі перегляду картину нескладно розділити на такі собі глави, або в певних місцях навіть зробити уявну «розкадровку».

Отже, радянська імперія стоїть на фінальній частині руйнації, її символом є революційні рухи в Східному Берліні, які жадають падіння Берлінської Стіни. Проте особняком стоять радянське КДБ та «Штазі», що все так само міцно тримаються і намагаються перезавантажитись, для чого їм потрібно роздобути список агентів, що їх викрав шпигун з агентурним позивним «Перископ». Поряд з цим вбивають агента під прикриття Гаскона, і розплутати цю складну шараду доручають «вибуховій білявці» - Лорейн Бротон, а в напарники їй дістається неврівноважений, затягнутий спокусами Берліну, Девід Персіваль…

…Перед нами – стара добра шпигунська історія, основою якої є таємничий список, перебіжчик – в даному разі співробітник «Штазі» Перископ, чимось схожий на типаж класичного радянського інженера, а також невідомий подвійний агент, голову якого жадають усі... Власне, автори намагались віднайти баланс між екшеном та розплутуванням інтелектуальних ребусів, недомовок, справжніх шарад. Тут є або два варіанти – можна просто насолоджуватись драйвом перестрілок та демонстрацій рукопашного бою, - проте щоб отримати максимальну насолоду потрібно дивитись цю стрічку максимально уважно. Особливо цікаві холодні кольори фільму і антураж – декорації деградації соціалістичної системи, запустіння на кожному кроці Берліну: графіті, нові нічні клуби, неохайність вулиць, молодіжний андеграунд, демонстрації, з прямим натяком на пряму допомогу Заходу в змінах на Сході. Кольорова гама символізує і певну тривогу, атмосферу небезпеки і недовіри – коли кожен може бути зрадником… Сценарій цільний, взагалі-то вивірений першоджерелом графічного роману, глядач повинен дуже й дуже уважно дивитись за розвитком сюжету – хоча якщо приглядатись уважно можна знайти крихітні логічні нестиковки, що звісно не впадають в око, проте роблять сюжет більш «спрощеним», що дає його сприйняття легшим. Операторська робота загалом направлена на розкриття двох вищезгаданих напрямів сценарію, «драйву» і «інтелектуальної частини», тяжіє до крупних портретних планів, в чомусь тут можна виділити атмосферу «першого Борна», а в чомусь – і натуралізм та жорстокість, що назвав би «школою Тарантіно».

Гра акторів вповні розкриває сценарій, Шарліз Терон просто таки чудово відображає дві грані агента Лорейн Бротон – як і майстра рукопашного бою, так власне і вправного гравця на психологічному полі. В той час її колега у виконанні Джеймса Макевоя – Девід Персіваль - пристрасний, нестримний, що вповні віддає данину своїм слабостям… Загалом типажі тут цілком взнавані, хоча звісно образи представників «прорадянської» Штазі та КДБ – це традиційні, класичні, образи «поганих росіян», і думаю з цих стереотипів американське кіно не звільниться ніколи. Загалом, стрічку не можна назвати «попсовою» - цікавий її загальний посил про не тільки контекст протистояння держав, а про вічне протистояння амбіцій, інтересів, людей чия праця незримо впливає на кожен поворот історії планети, саме вони є дирижерами оркестрів революцій, війн, економічних протистоянь…

Підсумовуючи. «Атомна блондинка» - стрічка такого відвертого і «дорослого» плану – і у плані «складного» сценарію, і у плані відвертості сцен, поставлених на екрані, в багатьох з яких читається звертання до понять символів – як загальної атмосфери руйнації, так і явних, що стосуються розвитку сюжету. Цим фільм цікавий, безсумнівно, дана стрічка запам’ятається, її краще дивитись досить уважно, і саме тоді ви отримаєте максимум насолоди…

0


Avatar
Ім'я:
19 травня 2024

Інші рецензії автора


 О чем втайне говорят мужчины Гучний зв'язок О чем втайне говорят мужчины

Импровизация на известную тему от Квартета И.

14 лютого 2019
Мстители. Перезагрузка Месники: Війна Нескінченності Мстители. Перезагрузка

Собрать всех героев вместе, устроить грандиозную битву с беспрецедентным количеством жертв и начать все практически с чистого листа –...

27 квітня 2018
"Черная пантера": самый красивый фильм Marvel, но… Чорна Пантера "Черная пантера": самый красивый фильм Marvel, но…

Сюжет примитивен, конфликт не цепляет, а главный герой и злодей получились донельзя плоскими. Зато "Черная пантера" запредельно...

15 лютого 2018
"Я, Тоня": смеясь над трагедией Я, Тоня "Я, Тоня": смеясь над трагедией

"Я, Тоня" под новым углом смотрит на историю, которую в прессе назвали "самым большим скандалом в истории спорта США"....

8 лютого 2018
Право на любовь Форма води Право на любовь

Живописная сказка, поднимающая важную тему толерантности.

17 січня 2018