Фільм Уявні друзі 2024

І знову разом!


Рецензія на фільм: Месники: Ера Альтрона
Фільм Месники: Ера Альтрона

Перед тим, як перейти до безпосереднього розгляду даного продукту, варто сказати, що останнім часом супергерої стали частиною поп-культури (до прикладу, нещодавній успіх серіалу від ресурсу Netflix - «Шибайголова»). Люди вже звикли до літаючих залізяк , напівбогів, багатеньких чоловіків, яким, окрім мільйонів «зелених», для повного щастя бракує лише інформації про місцезнаходження «детонатора», та подібного. Кіностудії натрапили на золоту жилу, знайшли гідну дійну корову. Та щоб зрубати колосальну кількість грошенят потрібно щось більше! Розумієте про що я? Більше супергероїв! І ось, ми підійшли до того, що секрет великої купи бабла – додати дві менших купи, тобто зробити кросовер!

Видумувати щось нове не довелось, «Месники» - комікс , історія якого тягнеться ще з далекого 1963 року. І не потрібно винаходити велосипед, достатньо лиш взяти як основу добре забуте старе, та подати це в прийнятному для сучасного глядача варіанті. Так і з'явились «цикли» фільмів Марвел, і, як результат – «Месники».

«Месники 2: Ера Альтрона» - це завершаючий етап другого «циклу», що попередньо включав у себе такі стрічки: «Перший месник: Друга війна», «Залізна людина 3» , «Тор 2: Царство темряви» та частково «Вартові Галактики» .

А тепер, давайте перейдемо до детальнішого аналізу стрічки!

Сюжет.

Для того, щоб повніше зрозуміти сюжет фільму, я б порекомендував переглянути попередні частини «циклів» стрічок від Марвел. Якщо ж у вас немає на це часу, то коротко розповім про головне: окрім основного сюжету (в концепції протагоніст – антагоніст) є ще інший, що в кінці підведе месників до «Війни Безкінечності». Герої в процесі боротьби зі своїми ворогами наштовхуються на щось невідоме, назвемо це «матерія Х», що наділене великою силою; цим невідомим заволодіває негідник, месники не розуміють що це, перемагають його (тобто б’ють). Про призначення цієї невідомої сили нам розповідають в кінці фільму, як правило натякаючи на це сценами після титрів.

Розпочинається ж «Ера Альтрона» з того, що наші герої намагаються пробратись в штаб «Гідри» та відібрати жезл Локі, що містить в собі вищезгадану «матерію Х». Для людства вона є небезпечною, адже в недобрих руках може призвести до знищення нашої планети. Але на цей раз та неземна матерія потрапила до рук «Месників». Деякі з них хочуть використати невідому технологію в цілях покращення оборонодатності людства . Як результат, через один невдалий експеримент на світ з'являється він - Альтрон.

Персонажі.

Кожен з персонажів фільму має власну історію і вартий окремої невеликої статті про нього! Але я спробую виділити основне, те, що було новим для даного кіновсесвіту. У фільмі Марвел презентує нам декількох нових персонажів: окрім головного антагоніста – Альтрона, це Алла Відьма та Ртуть (чесно кажучи, буде ще один персонаж, ім’я якого не буду розкривати, в цілях збереження інтересу в тих, хто ще не зіштовхнувся з тонною спойлерів, або ж взагалі не знайомий з цим всесвітом).

Якщо ви знайомі з кіноадаптаціями серії «Люди Ікс», бачили останню частину, і вам сподобався Ртуть (персонаж, якого втілив молодий Еван Пітерс), то змушений вас розчарувати, адже цього разу в ролі компонента термометра з'явиться Аарон Тейлор-Джонс. Говорячи про даного героя, варто розпочати з того, що глядачу подана непогана історія, від якої мотивація героя (в першій частині фільму) є виправданою! Стосовно роботи, яку проробив Тейлор-Джонс, перевтілюючись в Пьєтро Максімоффа, то слід відмітити, що я не замітив в ньому особливої харизми, чогось, що б зачіпило мене як глядача. На мою думку, причиною цього, знову ж таки, є акцент творців на герої. Нам подають його історію, але ось і все! Його поведінка – передбачувана, і спостерігати за ним не дуже цікаво.

Елізабет Олсен – зіграла сестру Пьєтро – Ванду Максімофф. Якщо Аарон Тейлор-Джонс був мені знайомим (найперше по ролі у стрічці «Пипець», і зіграв він там добре), то з Елізабет я познайомився вперше. Історія у них спільна. Характеризуючи її персонажа, скажу, що вона є цікавішою. Її внутрішні переживання, коливання в правильності її дій – все це дає їй певну перевагу над Пьєтро, робить цей образ завершеним.

Джеймс Спейдер – завдяки технології «Motion capture» перевтілився, та подарував свій голос Альтрону. І, повністю солідарний з творцями, його голос чудово вписувається в образ даного персонажа. Якщо ви знайомі з попередніми роботами Спейдера, то відразу помітите його почерк. За цим було приємно спостерігати, адже і сам по собі Спейдер є доволі харизматичним актором.

Адаптація Альтрона відрізняється від канонічної. Основною відмінністю є історія походження поганця. Розмірковуючи про персонажа, перше, що хочеться відзначити, це зміна його поглядів, яка відбувається надто швидко. Хоч сценаристи дали найбільш вдале пояснення, варто було приділити цьому більше уваги. Враховуючи це, складається наступна картина: «Я з'явився – і ось я вирішив всіх вас знищити». Могутньому штучному інтелекту вистачило пари хвилин фільму, щоб осягнути те, що люди вже віджили своє і єдине спасіння для них – їх знищення. Для нього така тривалість аналізу проблеми достатня, а ось для того, щоб розкрити персонажа рядовому глядачу, щоб проникнутись всім його злим генієм – зовсім мало.

Зі «старої гвардії» хотів би виділити персонажа Джеремі Рейнера – «Соколине око». У стрічці сценаристи приділили йому більше уваги (адже в першій частині на нього, грубо кажучи, «забили»). Цього разу нам повідають більше з його історії, розкриють його «таємний бік». Для основного сюжету, по суті, це немає ніякого значення, та для персонажа – однозначний плюс!

Окрім вищевказаних новинок, у стрічці ми зустрінемось з рештою класичних «Месників».Тут, знову ж таки, слід відмітити неймовірну харизму Роберта Дауні-молодшого! Це саме той випадок, коли роль знайшла свого власника, і їм разом дуже комфортно!

Стосовно ролі Кріса Еванса, який зіграв Капітана Америку, то варто зазначити, що якоїсь еволюції його персонажа чи самого актора не замітив. Варто лише додати,що персонажа зробили ще нуднішим.

Марк Руфало – добре справляється з роллю Халка, за ним приємно спостерігати .Цього разу, творці вирішили звернути на нього трішки більше уваги, підкреслюючи глибину його персонажу. Враховуючи те, що фільмів про Халка давненько не було, то це був хороший хід зі сторони творців.

Ну, і улюблениця всієї чоловічої аудиторієї Скарлет Йохансон. Якщо про Халка давненько не знімали фільмів, то про пригоди Наташі Романофф взагалі нічого такого не було. Хоч сценаристи намагались розкрити образ декількома сценами (не буду озвучувати, які саме, шоб вберегти від спойлерів), та цього було надто мало.

Нік Фьюрі – він же Семюель Л. Джексон. Сем, грає гарно, не скажу, що це його найкраща роль, та справляється він добре. Просто даний персонаж гарно адаптований під нього. Хто знайомий з роботами Джексона, гадаю, погодиться зі мною, що це «його персонаж».

Візуальні враження. Які ж фільми про супергероїв без значної частини візуального епіку, що представлений нам у вигляді прекрасних спецефектів. По своїй суті, це і є фішка «Месників», зважаючи на досвід першої частини.

У фільмі присутні дуже масштабні сцени руйнувань, та, здавалось б, епічні сутички між героями. Якщо ви чули відгуки про Месників, то швидше за все, чули і про сцену з Халк-Бастером! Це справді чудовий момент.

Та все ж, формуючи загальні враження, хотілось б відмітити, що фільм втратив свою епічність. Більшість масштабних сцен, хоч і мали б дивувати, в основному не викликають ніяких емоцій і не запам’ятовуються . Все це пов’язано з причиною, яку я наводив вище. Глядач не встигає налаштуватись, перебуваючи між двома гранями різних реальностей.

Окремим пунктом я хотів би виділити сценарій: цього разу фільм отримає неоднозначну любовну лінію, що також додало своєрідного колориту, а також розбавило суцільний екшн. Це спричинило двоякі враження, адже, з однієї сторони – це великий плюс для персонажів, і мало б викликати більше переживань у глядача, та з іншої –перериви екшену руйнують атмосферу вибухового блокбастеру.

Не секрет, що фільми Марвел перетворюються на конвеєр (або вже перетворились), для фанів це завжди цікаво (і це добре), але тут присутня стала шаблонна концепція.

0
SamFisher 11 травня 2015


Avatar
Ім'я:
11 травня 2024

Інші рецензії автора


Пацієнт живий! Реабілітація пройшла успішно. Дедпул Пацієнт живий! Реабілітація пройшла успішно.

Більшість із нас, мабуть, вже чули про балакливого найманця Вейда Вілсона, також відомого як Дедпул. Моє знайомство з ним скоро...

25 лютого 2016
Аперкот долі Шульга Аперкот долі

Усім привіт! Нещодавно в кінопрокат вийшла стрічка «Шульга», і тому, шановні читачі, пропоную на ваш розгляд власний...

31 серпня 2015
Нескорений/Unbroken Нескорений Нескорений/Unbroken

Настав час для ще одного огляду! І сьогодні я розповім вам про свої враження від стрічки «Нескорений»,режисером якої стала...

23 лютого 2015